nähtävyydet Trier

Missä kannattaa käydä: paikka Trier /- 200 km.
2958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

moselin vartta tuon verran cochemin suuntaan....

lisäksi,
mettlachissa Villeroy-Bochin tehtaan myymälä jos posliinit kiinostaa

sitten on Idar-Oberstein, josta löytyy mahtava jalokivi museo,

Äänestä
  • Se oli mulle yllätys se Trierin amfiteatteri, kannattaa käydä tutustumassa

    http://www.trier.de/

    Jos lentsikat kiinnostaa, niin

    http://www.flugausstellung.de muutaman kymmenen kilsaa Trieristä etelään (mutta suljettuna talviaikaan)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


beersh kirjoitti:

Missä kannattaa käydä: paikka Trier /- 200 km.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu