Minulla oli nuorena tyttönä hyvä tyttökaveri jonka kanssa olimme paljon yhdessä sitten kaveri rakastui linnakundiin,no me oltiin edelleen yhdessä ystäviä.Huomasin ystävän muuttuvan hänen seurassa kun käyttivät viinaa ja huumeita,mutta kun olin tyhmä enkä älynnyt vetäytyä heidän seurasta.
Eräänä perjantaina en kehdannut kieltäytyä heidän kyydistä mies ajoi ja ystäväni oli edessä aivan miehen pauloissa,silloin mietin tuoko on se mukava Minna jonka olin tuntenut lapsesta asti.He molemmat olivat humalassa ja matka sen mukaista hurjastelua silloin pelkäsin todella.
Sitten seuraava muistikuva on kun olen puristuksissa autonromussa turvavyö painaa rintaa enkä saa kunnolla henkeä.Minna ja kuski olivat paiskautuneet ulos tuulilasista ja kuolleet heti minä juuttuneena takapenkille tunniksi.
Sain kolarissa kylkiluiden katkeamisia 4 kpl sisäisiä verenvuotoja lannerangan siirtymän,ruhjeita ja mustelmia,reisiluun murtuman.Käytössä ollut turvavyö jota pidin tiukalla kun niin pelotti pelasti henkeni mutta kallis opetus tyhmyydestä.
Olin idiootti
tanju
2
2048
Vastaukset
- tarina
mutta miten voit nykyään?Toivottavasti olet kuntoutunut hyvin?
Kyllä sitä nuorena tekee monesti niin tyhmiä juttuja,joskus ne päättyy huonosti ja joskus tuntuu kuin jollain olisi 9henkeä ainakin!
Voimia arkeesi!
T:Toinen tohelo - ikävää
Mutta oletko koskaan ajatellut, että miksi menit kyytiin?
Jos tiesit molempien olevan humalassa??
Onneksesi sinulle ei käynyt niin pahasti kuin heille!
Otan osaa ystäväsi menetyksestä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741182
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?45619Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä301554Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t225538- 51519
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45502