Passat 1.8T variant

Kokemuksia kyseisestä autosta.. Meinasin hankkia joko kyseisellä vaihteistolla tai manuaalilla. Kulutuksia?
2703
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsellä olis tuollainen 2003 vuosimallin Variantti 1.8T tiptronicilla. Itse olen tykännyt autosta. Vertailukohtaa manuaalin kulutukselle ei minulla ole, mutta tässä omia kulutuslukemia n. puolen vuoden ajalta:

Kulutus/100 km
10,20
9,48
9,37
10,62
9,81
9,01
9,57
8,43
7,98
8,94
9,99
10,08

Äänestä

litran vähempi kun kutosella.eli aika vähän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiptronic kirjoitti:

Kokemuksia kyseisestä autosta.. Meinasin hankkia joko kyseisellä vaihteistolla tai manuaalilla. Kulutuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu