Tän palstan nimi pitäis varmaan muuttaa uskovaiset homoja ja lesboja vastaan, ja siirtää johonkin toiselle palstalle.
Kaikki viestit täällä on suvaitsemattomien ihmisten kirjoituksía homoja vastaan.
Eiks teillä ole parempaa tekemistä, kuin pilkata toisia ihmisiä.
Kaikki viestit täällä on suvaitsemattomien ihmisten kirjoituksía homoja vastaan.
Eiks teillä ole parempaa tekemistä, kuin pilkata toisia ihmisiä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kristus opetti lähimmäisenrakkautta, mutta Hänen seuraajiaan ei tässä maassa ole paljon. Suurin osa uskovaisista on täällä Martin Lutherin seuraajia eli luterilaisia, Lars-Levi Laestadiuken seuraajia eli lestadiolaisia ja muiden ns. uskonpuhdistajien ja maallikkosaarnaajien seuraajia, eikä näiden harhaanjohtajien opetus paljonkaan kerro rakkaudesta.
viestisi kertoi rakkaudesta. Olet varmasti perehtynyt tarkkaankin kyseisten "harhaanjohtajien" opetuksiin kun kykenet noin kriittisesti heidän oppejaan tuomitsemaan. Erityisesti korvaani särähti väite että Lutherin aloittama uskonpohdistus olisi rakkaudeton.. huhhuh.
No katsopa, mihin se on johtanut -- onko luterilaisuus mielestäsi osoittautunut onnistuneeksi? Sääli, että niin suuri osa suomalaisista on vain luterilaisuuden käsityksen varassa, eikä heillä ole mitään muuta tietoa.
ja ainoastaan riippuu hyvin pitkälti siitä miten paljosta on ihminen tässä ajassa valmis luopumaan saadakseen iankaikkisen elämän.
Luuk. 14:26
"Jos joku tulee minun luokseni mutta ei ole valmis luopumaan isästään ja äidistään, vaimostaan ja lapsistaan, veljistään ja sisaristaan, vieläpä omasta elämästään, hän ei voi olla minun opetuslapseni. [14:26,27: Matt. 10:37,38 : 5. Moos. 33:9]
Joh. 12:48
Jos joku torjuu minut eikä ota sanojani vastaan, hänellä on kyllä tuomarinsa: se sana, jonka olen puhunut, tuomitsee hänet viimeisenä päivänä. [5. Moos. 18:19]
pitäisi pilkata. Eikä toisaalta saisi päästää pirun omiksi.
Niimpä JUmala kuitekii rakastaa meit just semmosina ku myö ollaa! ja antaa meille meidän synnit anteeksi(vaikka homous,lesbous tms ookkaa syntiä)JUMALAN ARMOSTA OLEN MIKÄ OLEN!!!:D:D