huomaamatonta...?

raskauden ensi merkki on kuukautisten poisjäänti, mut voiko raskaus edetä huomaamattomasti, ettei muita asioita ole? Esim. missä vaiheessa pahoinvointi ilmenee, ja sitähän ei välttämättä kaikilla esiinny, onko näin?
Eli siis voiko olla raskaana sitä itse tietämättä?
3531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaiken järjen mukaan ei.
Mutta viime kesänähän lehdissä oli juttua siitä kun, joku suomalaisnainen oli ollut raskaana sitä itse tietämättään. Selkä/vatsa(?)kipujen takia mennyt lääkärille, ja saanut sitten tietää että ihan viimisillään on ja vauva on tulossa. Aika ihmejuttu.

Äänestä
  • Jos on reilusti ylipainoinen (eli mitat lähenevät valaan mittoja).

    Äänestä

  • ?????? kirjoitti:

    Jos on reilusti ylipainoinen (eli mitat lähenevät valaan mittoja).

    Em. tapauksessa nainen ei ollut lainkaan ylipainoinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voiko olla kirjoitti:

raskauden ensi merkki on kuukautisten poisjäänti, mut voiko raskaus edetä huomaamattomasti, ettei muita asioita ole? Esim. missä vaiheessa pahoinvointi ilmenee, ja sitähän ei välttämättä kaikilla esiinny, onko näin?
Eli siis voiko olla raskaana sitä itse tietämättä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu