CRT-monitorin kirkkaus..

Kysyisin ihan sellaista, et tietäisikö kukaan, et millä saisin omaan CRT-monitoriini lisää kirkkautta, kun mennyt kuva aika tummaksi..? Onnistuisiko ohjelmallisesti vai onko jotain säätöä jossain..?
3166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikös siinä monitorin alaosassa ole säätönappuloita?

Äänestä
  • On, mutta ne säädöt on jo ikävä kyllä maksimissaan, niin mietin, et olisikohan tuolla piirilevyllä (näytön sisällä) mitään säätöä tähän..?

    Äänestä

  • Nick_24 kirjoitti:

    On, mutta ne säädöt on jo ikävä kyllä maksimissaan, niin mietin, et olisikohan tuolla piirilevyllä (näytön sisällä) mitään säätöä tähän..?

    Hae käytetty jostain (vaikka k-pörssistä).
    Tarjoavat vielä kakijalle kahvitkin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nick_24 kirjoitti:

Kysyisin ihan sellaista, et tietäisikö kukaan, et millä saisin omaan CRT-monitoriini lisää kirkkautta, kun mennyt kuva aika tummaksi..? Onnistuisiko ohjelmallisesti vai onko jotain säätöä jossain..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu