eMule raksuttaa jotenkuten mutta jos haluaisi jotain nopeammin niin eipä DC sitten enää toimikkaan! Download failed: Connection closed ja samat asetukset koskematta, joilla aiemmin sain piitkän listan hubeja. Ja sama vaikka sulkisi kaikki muut ohjelmat. Mistä etsiä syytä? Palomuurista, jonka nyt voi ajatella olevan ainoan muutoksen viimeaikoina (Kasperskyn trial-palomuurista Windowsin omaan)? Onkohan public hub listan konfigurointi mimmoinen urakka? Jos se kiikastaa siitä?
Vastaukset 8
- hubi lista
http://dchublist.com/hublist.xml.bz2 tuossa on esim. yksi toimiva hubilista... kannattaa lisätä hubeja suosikeihin, niin sieltä pääsee sit aina ainakin niihin hubeihin, jos ei hubilistat toimi...
- Toppahousu
Ajattelin kopioida tuon osoitteen Configured Public Hub Lists -riville mutta eipä se annakaan sitä tehdä. Siellä on entuudestaan kaksi osoitetta. Mikä eteen?
- on...
Toppahousu kirjoitti:
Ajattelin kopioida tuon osoitteen Configured Public Hub Lists -riville mutta eipä se annakaan sitä tehdä. Siellä on entuudestaan kaksi osoitetta. Mikä eteen?
...se joku namiska vieres mist pitää painaa, ehn muista mitä siin luki, mut siitä sai lisättyy niit osotteita. en jaksa kattoo ku ei täl koneel DC:tä ole.
- Gadi
Jotkut ovat saattaneet ihmetellä vikoja DC :n hubilistoissa tai että "hubeille ei pääse". Itse hubilistapalvelin ei itse asiassa ole alhaalla, vaan hublist.orgin palvelimella on meneillään massiivinen palvelunestohyökkäys, johon haetaan aktiivisesti ratkaisua ylläpidon toimesta.
Hyökkääjänä on Team Elite, joka ei ilmeisesti ole päässyt mielestään tarpeeksi vaikuttamaan listan sisältöön. Myös mm. domainit dcpp.net, dcdev.net ja dchublist.com ovat olleet ajoittain hyökkäyksen kohteena.
Tässä muita hubilistoja, joilta saattaa saada hubien osoitteita hyökkäyshuippujen aikana. Nämä listat eivät välttämättä kestä samanlaista liikennettä kuin hublist.org, joten osa saattaa kaatua mikäli tilanne jatkuu pitkään:
http://www.adchublist.org/PublicHubList.xml.bz2
http://dchublist.com/hublist.xml.bz2
http://hub2list.redirectme.net/PublicHubList.xml.bz2
http://hublist.dc-hub.eu/hublist/hublist.xml.bz2
http://hubs.ath.cx/hublist.xml.bz2
http://dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2
http://www.dc-resources.com/downloads/hublist.config.bz2
http://www.dcinfo.org/publichublist.config.bz2
http://hubilista.net/PublicHubList.config.bz2 (suomilista)
http://www.Freenfo.net/PublicHubList.config.bz2
http://home.bandicoot.nl/adchublist.xml.bz2
Listoja voi lisätä DC :n asetuksista
Lisätietoja:
http://dcpp.net/forum/viewtopic.php?t=15441 (myös hyökkäyksen alla)
http://www.dslreports.com/faq/dc
http://www.finx.org
DC :n ohjetiedosto (paina F1)
Myös näiltä nettisivuilta voi hakea hubeja:
http://hublist.dc-hub.eu
http://www.dchublist.com
http://www.adchublist.org
http://www.hub2list.com
http://www.hublist.org- Toppahousu
Kiitti, nyt näyttää vetävän. Kyllästytti jo eMulen punaiset ja vielä punaisemmat palkit.
- thyning69
Toppahousu kirjoitti:
Kiitti, nyt näyttää vetävän. Kyllästytti jo eMulen punaiset ja vielä punaisemmat palkit.
joo eli olis onkelma dcn kanssa ei anna hakea mitään valittaa vaan että haku on pois päältä tms... ja vaikka olen vaihtanut haun aktiiviseksi niin sekään ei auttanut? ja ei sekään että ns aktivoin itseni joka hubilla?
eli mikähä neuvoks? muuta en ite keksi kun et asentaa koko paska uusiksi mut se on kyl jo liikaa :D
- skupi
Huburi Dc DC Хаблист Список DC-хабов Dchublist
click : http://dchublist.biz/?do=hubs
Ссылка для вашего клиента: http://dchublist.biz/?do=hublist.xml.bz2
your public hub list url on my DC not work.
This public hub list is work and is the best
http://dchublist.biz/?do=hublist.config.bz2
http://dchublist.biz/?do=hublist.xml.bz2 (for DC clients newer than 0.4033) - juupajoenlumimies
Palveluntarjoajasi haistaa waretukset ja blokkaa ne. Uskopa huviksesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7013778- 511207
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E721183- 911099
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit95936- 103784
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi52777Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k34767- 54766
Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.122724