Haluan haastaa Kakin fanittajat nyt avoimeen keskusteluun teidän kultapojustanne. Muutama viikko sitten en olisi siihen ollut valmis, mutta nyt oon! :) Nimittäin melkeinpä kaikki asiat joilla perustelette Kakin "paremmuutta" mä pystyn kuittaamaan faktoilla. ;)
Kakin fanit
KallionStallion
7812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
eilisessä kilpailussa. Tuottajat haluavat vaan näyttää nyt kakia huonossa valossa. Kaki on selkeästi talon positiivisin asukki. Pitää yllä henkeä. Kaki on myös todella atleettinen ja hyvännäköinen. Siniset silmälasit sopivat hyvin.
tereveisin,
punavuoren ruusu, nainen 26 v.
Moraalinen voitto "eilisessä kilpailussa" ei vielä riitä siihen että kyseinen tyyppi olisi voittaja muuten. Näissä peleissä ratkaisee vähän pidemmältä ajalta tulleet vaikutelmat ihmisestä.
Tuottajat nyt näyttävät mitä näyttävät. Itse seuraan 24/7-lähetystä - seuraatko sinä?
Kakin positiivisuus. Olet varmaan oikeassa. Kaki on peruspositiivinen mutta samalla hemmetin negatiivinen sellaisia asioita kohtaan, jotka eivät istu hänen pirtaansa. Kaki on ennakkoluuloinen, sovinistinen, rasistinen ja homofoobikko. Mikään noista ei ole kauhean positiivisia asioita, mutta näkisit ne puolet Kakista jos katsoisit 24/7-lähetystä - jossa sentään tuottajien näkemys asioista on minimaalisinta.
Kaki pitää yllä henkeä. Se on totta. Mutta Kaki osaa myös latistaa sen hengen tosi nopeasti tyhmillä kommenteillaan. Sunnuntain episodi oli tästä hyvä esimerkki.
Ai Kaki on atleettinen? Ok, sulla on oikeus mielipiteeseesi :)
Ai Kaki on hyvännäköinen? Edelleen makuasia. :)
Siniset silmälasit: Osuit naulan kantaan. Kyllähän ne siniset silmälasit pukee Mikko Alataloakin! :)
Terveisin Kallion Stallion, Punavuoressakin usein piipahtanut homoäijä 30v. :)
Kari loukkasi Saria kutsumalla tätä Porno-Sariksi. BB:n koosteessa sanottiin, että Kaki kutsuu saria pirpanaksi ja siitä muka Sari suuttui. Ei sari suuttunut pirpana-nimestä, vaan siitä Porno-Sariksi kutsumisesta! Sarilla on oikeus suuttuakin. Minusta Kari kiusaa rumilla sanoilla Saria. Sari on lempeä ja hyväsydäminen ja ei ole suuttunut, vaikka kari on kiusannut häntä jo hyvin pitkään. Nyt on kuitenkin Sari jo monta kertaa kieltänyt Karia jatkamasta niitä juttuja ja käskenyt olemaan hiljaa, kun ei enää yksinkertaisesti jaksa kuunnella.
Minust tuotanto nyt kaunisteli Karin puheita, kun ei kertonut totuutta siitä, millä nimellä Kari oikeasti Saria kutsunut.
Minusta Hannekin sanoi rumasti, kun nimitteli Saria vanhaksi jakorasiaksi!
MIES JOKA PITÄÄ NAISIA AINA VÄHÄN VARPAILLAAN, KAKSMIELISET JUTUT ON OK JA PIENI SIKAILU MUUTENKIN OK. OHJELMA TARVII VÄRIKKÄITÄ PERSOONIA ETTÄ PORUKKA JAKSAA KATSELLA SITÄ.
Aluksi tykkäsin kakista, mutta nykyään inhoan sitä, koska sillä on niin sovinistiset jutut, mollaa naisia, halventaa jutuillaan naisia, en hyväksy sellaista. Ei ketään saa loukata. Kaki on ilkeä Mialle ja Sarille ja sanoo rumasti ja loukkaa eikä edes tajua hävetä sanojaan ja tekojaan.
Sen sijaan nyt omat suosikkini talossa ovat Olli, Mira ja Sari.
siinä sulle faktaa.
amisviiksi 16-v. huutelee siellä