Kannattaakos tuolla piipahtaa? ihan vain Stanstedistä pikakäynnillä? mitä nähtävää ja mihin kentälle tuo Ryanair lentää ja kuinka pitkä sieltä on keskustaan? minkälainen hintataso? entä missä voisi yöpyä kaikkein edullisimmin? Kiitos.
Dublin
4
1115
Vastaukset
- korjaus
Stanstedistä pikakäynti ei onnistu, Stansted on Lontoon seudussa (vai aiotko lentää Stanstedistä Dubliniin? Kohta on suorat lennot Tampere - Dublin). Dubliinissa pääkenttä se on (muita ei ole).
- Kannattaako.
...lennän Stanstedistä pikavisiitille Dubliniin, joo tiedän tulevat lentoreitit Tampereelta suoraan Dubliniin. Mikä on sellainen nähtävyys mikä täytyy ehdottomasti siellä käydessä nähdä?
- Nähtävyyksistä
Kannattaako. kirjoitti:
...lennän Stanstedistä pikavisiitille Dubliniin, joo tiedän tulevat lentoreitit Tampereelta suoraan Dubliniin. Mikä on sellainen nähtävyys mikä täytyy ehdottomasti siellä käydessä nähdä?
olet kiinnostunut? Kulttuurista, kirkoista vai kapakoista? Vai jostain ihan muusta? Helpompi antaa vinkkejä kun vähän tietää mikä sua kiinnostaa :))
- tuitui
Aina kannattaa piipahtaa. Paljonko on aikaa? Ja riippuu mistä on kiinnostunut. Ryanair lentää Dublinin kentälle, josta menee bussilla noin 30-60 min ruuhkasta riippuen. Tavallinen kaupunkibussi 41 tai 16A 1,60e (maksetaan kolikoina bussissa) tai lentokenttäbussi 5e. Ruoka on kalliimpaa kuin Suomessa, mutta museot eivät maksa ollenkaan tai maksavat vain muutaman euron. Yöpymispaikka? Kokeile vaikka Isaacs hostellia, jonka monet tietävät. Gardiner Streetillä (jonka kautta 41 bussi lähtee kentälle) on paljon erilaisia hostelleja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521693877Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään793080Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462133Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232023Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?481859TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851331Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268- 401260
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581038Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10748