maissi velli

Hei.
Miten olette tehneet maissivellin itse.
meidän tyttö on 5kk ja maitoallergia.
Ostin maissijauhoja(nutana)pusissa ei
ole ohjetta,tanskaksi on jotain tekstiä.
2371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla ei oo kyl mitään tietoa miten sen vois ite tehdä mutta esim.Bonan tai vastaavan nettisivuilta saattaa löytyä ohje.

Äänestä
  • ostin riisijauhoja ja paketissa oli vellinteko
    ohje 3dl vettä 2rkl.riisijauhoja,koitin samaa
    maissijauhoista lisäsin viellä jähtyneeseen velliin korviketta,laitoin 1dl velliä ja 1dl
    korviketta ja vähän muksu persikkasosetta,
    hyvin meni alas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vauva 5kk kirjoitti:

Hei.
Miten olette tehneet maissivellin itse.
meidän tyttö on 5kk ja maitoallergia.
Ostin maissijauhoja(nutana)pusissa ei
ole ohjetta,tanskaksi on jotain tekstiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu