Toimiiko

sim-kortti

Toimiiko kytkykaupan sim-kortti muissa puhelimissa? Eli vaikka puhelin on lukittu vain yhdelle kortille, toimiiko kortti kuitenkin kaikissa normi-puhelimissa?

Haluaisin käyttää myös vanhaa palikka-puhelintani, kun ei tuota isoa 6680-kapulaa viittis kantaa joka paikkaan.

5

561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kun kokeilet

      ja miksi ei toimisi?

    • erkkk3436346

      sim-Kortti toimii muissa puhelimissa, mutta sinun puhelimeen ei käy esimerkiksi kaverisi sim-kortti.

      • jotta voi tuplakortin

        hankkia esim.jos haluaa käyttää uutta kapulaansa vain vapaaaikana ja vanhaa kapakkareissuilla,töissä tai lenkillä,kun noi uudet ei oikein kestä kaikkea.
        Itse tiasin juuri toisen simkortin joka käyttää samaa liittymää ja laitoin sen vanhaan jota käytän paskaisissa hommissa.Maksaa 3,90/kk kylläkin.


      • eeooäs
        jotta voi tuplakortin kirjoitti:

        hankkia esim.jos haluaa käyttää uutta kapulaansa vain vapaaaikana ja vanhaa kapakkareissuilla,töissä tai lenkillä,kun noi uudet ei oikein kestä kaikkea.
        Itse tiasin juuri toisen simkortin joka käyttää samaa liittymää ja laitoin sen vanhaan jota käytän paskaisissa hommissa.Maksaa 3,90/kk kylläkin.

        Mikä järki tuossa toisen kortin tilaamisessa on, kun se saman kortin saa pelittämään useammassakin kapulassa?


      • ainakin helpompaa
        eeooäs kirjoitti:

        Mikä järki tuossa toisen kortin tilaamisessa on, kun se saman kortin saa pelittämään useammassakin kapulassa?

        sillä yleensä noi sim kortit on akun alla joten rukaile vähän aikaa uuden kännyn takakantta niin ostat uuden kun ei pysy enään.Ja näihin 3g kännyihin niitä saa vain merkki liikkeestä eli ei mitään parieuroa kappale vaan kysyin huvikseni nokialta 6280 pelkkä takakansi 78€ jotta sellasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      34
      2588
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      169
      2569
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      56
      1823
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      104
      1487
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1265
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      183
      1169
    7. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      12
      890
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      61
      862
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      831
    10. Kyllä se on mukavoo kahtoa kun tämä Pipe Hannele tekköö terveellistä

      suolapalloo (siis savolaisittain terveellistä) itelleen. Ihan tullee itellekin vesi kilelle.
      Tuusniemi
      54
      777
    Aihe