palomuuri

luulen että mulla on parikin palomuuria päällekkäin,miten saan koneen palomuurin poistettua käytöstä kokonaan.(vaiko pitääkö kaikki edes poistaa) poistin kyllä käytöstä ohjauspaneelista mutte eihän se kokonaan poistata.
1197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Windowsin oman palomuurin saa pois ohjauspaneelista kohdasta windowsin palomuuri, ja ruksi kohtaan ei käytössä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


------------------- kirjoitti:

luulen että mulla on parikin palomuuria päällekkäin,miten saan koneen palomuurin poistettua käytöstä kokonaan.(vaiko pitääkö kaikki edes poistaa) poistin kyllä käytöstä ohjauspaneelista mutte eihän se kokonaan poistata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu