Voi auttakaa! Oon ihan älyttömän huonoissa väleissä morsiamen kanssa, jolle olen kaasona viikonloppuna (4.11.)!!!
me ollaan oltu tosi hyviä kavereita, mutta asutaan nykyään eri puolilla suomea, joten ei usein nähdä. kuitenkin hän pyysi minut kaasokseen jo ajat sitten. Sattui sitten eräs välikohtaus (liittyen morsiamen ex-ään) muutama viikko sitten. olen koittanut pyytää anteeksi omalta osalta tilannetta, vaikka mielestäni tilanne ei ollut minun syytäni, vaan morsiamen ajattelemattomuutta! kuitenkaan morsian ei vastaa nyt puhelimeen, kerran sain hänet kiinni ja silloin pyysin anteeksi ja että unohdettaisi koko homma, mutta ei, morsian on päättänyt pitää pintansa.
en siis tiedä kuka tällä viikolla touhuilee morsiamen kanssa, menen käytännössä vain vieraaksi, koska mitään yhteyttä hän ei ole ottanut. vähän jo mietin menenkö koko häihin, mutta sitten ajattelin että en halua suututtaa morsianta loppuelämäkseni. Pitääkö mun vielä soitella morsiamelle? Tiedän, että reaktio saattoi johtua stressistä, mutta ei se silti oikeuta käyttäytymään muita kohtaan miten sattuu!!!! AUTTTAKAAAAAAA!!!!!!!!!
HÄÄT VKONLOPPUNA, VÄLIT POIKKI!!!!!
5
3638
Vastaukset
- minnikka
Tosi vaikea tilanne.. itseäni kyllä kummastuttaa miksi morsian on tämän niin vakavasti ottanut! Luulisi että jos on menossa naimisiin niin ei tarvitsisi haikalla ex-poikaystävän perään.. Ehkä hänen tulisi hieman pohtia omia tunteitaan tätä exää kohtaan. Toivottavasti kuitenkin saatte välinne pikaisesti parannettua ja häistä tulee ihanat!!
- Annahia
Lähetä tekstiviesti missä pyydät anteeksi jos olet suututtanut ja laita siihen et jos ette saa välejä selvitettyä niin et tule häihin.Jos morsian ei vastaa niin älä mene niihin häihin.Hän saa sitten pärjätä ilman sinua.
- Ei koskaan kaasoksi
Annahia kirjoitti:
Lähetä tekstiviesti missä pyydät anteeksi jos olet suututtanut ja laita siihen et jos ette saa välejä selvitettyä niin et tule häihin.Jos morsian ei vastaa niin älä mene niihin häihin.Hän saa sitten pärjätä ilman sinua.
Et lähettele mitään tekstareita, olethan jo kerran anteeksi pyytänyt. Yksinkertaisesti jätät menemättä koko häihin ja unohdat koko ihmisen, hän ei selvästikään ole arvoisesi ystävä.
- NoppaX
Ei koskaan kaasoksi kirjoitti:
Et lähettele mitään tekstareita, olethan jo kerran anteeksi pyytänyt. Yksinkertaisesti jätät menemättä koko häihin ja unohdat koko ihmisen, hän ei selvästikään ole arvoisesi ystävä.
Tuo äskeinen sanoi että älä lähettele mitään tekstareita. Se voi olla hyvä jättää lähettämättä. Taitaa morsian olla aika diiva.
- SuzZ84
Mitä hittoo meet pelleilee kavereitten ex-miesten kanssa.
Jätä menemättä niin et pilaa toisen häitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4858526Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195840Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2564785Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s704151Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901708
- 961241
- 47869