Hyvä porvoolaiset

Yuo can, you can...

Vaikka keli ei sitten kuitenkaan mikään kovin paha ollutkaan Porvoon ympäristössä, niin olisin silti uskonut peltiä ruttaantuvan alueellamme.
Vaan eipä näkynyt romutettuja autoja teiden poskilla ja äsken kun selasin nettilehdet läpi, niin silmiini ei osunut yhden yhtäkään onnettomuutta Porvoon seudulla, vaikka niitä Uudella maalla raportoitiin olleen yli 70 kappaletta!
Tämähän on selvä merkki siitä, että porvoolaiset siitä viimetalvisesta pikku ketjukolarista huolimatta todellakin osaavat ajaa! Hyvä porvoolaiset!

3

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämänpäiväisessä uusimaassa on juttu eilisestä kolarista Rantakadulla...

      • Lkjhgffdds

        tiedät senkin, että kuski oli virolainen.


    • tiellä pysynyt

      On sitä peltiä rutattu Porvoossakin,toissapäivänä oli auto ojassa Tuorilassa ja eilen Kerkkoossa,omin silmin nähty...sitä en tiedä,jos paikallinen lehtemme ei näistä ole maininnut.En ole enää vuoteen jaksanut moista kallista tyhjänpäiväistä lehteä tilata kun suurimmat uutiset ovat tekstaripalstalla kissan ja koirankakoista tappelevien ihmisten jutut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      7
      4825
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      44
      4704
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      181
      3856
    4. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      43
      3617
    5. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      113
      3574
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      65
      3072
    7. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      112
      2031
    8. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1090
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      897
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      812
    Aihe