Mosaiikkiseinälaatasta pannunalusia miten?

Keittiöremontista jäi yli keittiön seiniin laitettua mosaiikkilaattaa, josta haluaisin itselleni tehdä pannunalusia. Osaako täällä joku viisas kertoa miten semmoiset saisi väsättyä?

Minkä päälle laatta kannattaa kiinnittää ja miten?
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siinäpä se. Tavallinen yleisliima käy. Laatat vieriviereen kovalevy(/kuitulevy-)neliöön kiinni. Askarteluliikkeistä saa.

Äänestä
  • Ihan mikä vaan levy periaatteessa käy.

    Äänestä

Hanki sellaista levyä, joka on samaa materiaalia kuin viinipullon korkit, sellaista ruskeaa. Siihen voi upottaa. See kestäviä pannualusia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NM-82 kirjoitti:

Keittiöremontista jäi yli keittiön seiniin laitettua mosaiikkilaattaa, josta haluaisin itselleni tehdä pannunalusia. Osaako täällä joku viisas kertoa miten semmoiset saisi väsättyä?

Minkä päälle laatta kannattaa kiinnittää ja miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu