Jostakin kumman syystä tuntuu siltä, että piirtopöydän paineentunnistus ei enää toimi tai jotain... Siis kun painaa aivan kevyesti, pitäisi tulla haaleaa viivaa Adobe Photoshopissa, mutta tulee vain samaa viivaa, mitä hiirelläkin. Olen yrittänyt korjata asiaa, mutta mikään ei auttanut.
Olisiko neuvoja? Piirtopöytä on hankittu muuten ihan vasta muutama viikko sitten...
Wacom Volito2 A6 on merkkinä.
Piirtopöydässä vikaa?
3
617
Vastaukset
- werqwer
Ekaks kannattaa tarkistaa brushes-paletista, että shape dynamics on päällä ja sieltä size jitter on asetettu pen pressure asentoon. Jos näin on, niin kyse ei ole piirtopöydän viasta.
Jos tämä ei toimi, niin kannattaa varmistaa itse piirtopöydän asetuksista, että koko paineentunnistus on päällä. Jos tämäkään ei auta, niin koita hakea pöydälle uusimmat ajurit. Jos tämäkään ei auta, niin huoltoon. - myöhässä tässä.
En tunne Vacomeita erikoisemmin. Onkohan kynässä patteri?
- Master DM
Ei kynässä ole patteria, valitsin sen perusteella, kun patterihan epätasapainottaisi, eikä paineentunnistus toimisi kunnolla silloinkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838