Tammikuussa?

marie88

Olisiko tammikuussa hyvä lähteä egyptiin? Tjäreborg? onko hyvä paikka? :)

3

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tjäreborg

      Hei!

      Hurghada on yksi Egyptin suosituimmista rantakohteista, yhdistelmä rantalomaa ja kulttuuria. Sijainti on lähes ihanteellinen, suoraan Punaisenmeren auringon lämmittämien rantojen äärellä. Parin tunnin bussimatkan päässä on maailman parhaimpiin kuuluvia nähtävyyksiä mm. Kairon pyramidit, Luxorin Karnakin temppeli. Mikäli pidät sukeltamisesta tai snorklaamisesta Hurghadaa ympäröivä alue on paratiisi, vesi on kristallinkirkasta! Yksi hyvä puoli on myös Egyptin sää, aurinko paistaa lähes aina, lämpötila tammikuussa 20 asteen molemmin puolin.

      • tara

        Egypti on kyllä hyvä ja lämmin kohde tammikuussa,mutta muista ottaa jotain lämmintäkin päällepantavaa mukaasi,sillä illat ovat tosi viileitä.


    • JayJay

      Jos haluat nähdä egyptiläistä kulttuuria niin suosittelen Luxor tai Kairo. Jos haluat löhöillä rannalla tai sukeltaa niin sitten muut kaupungit eli Hurhgada, Sharm el Sheik jne. Itse olin Luxorissa viime tammikuussa ja siellä on ainakin paljon nähtävää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2728
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1787
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1719
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      119
      1643
    5. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      50
      1634
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      1583
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      70
      1429
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1225
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1168
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1116
    Aihe