Huonokäytöksinen henkilö
oli tullut lähelleni.
Tunsin sähköä ilmassa,
negatiivista sellaista.
Romuttuuko positiivisuus
hänen seurassaan?
Ei, koska olen vahva
vai olenko sittenkään?
Loukkaako hän minua
vai luulenko vain?
Lasken kymmeneen ja
hymyilen ystävällisesti
vaihtaen puheenaihetta.
Mureneeko huono käytös,
muuttuuko tilanne?
Toivon näin - todella
toivon näin.
Ei toisen mieltä saa
pahottaa, jos itsellä
on huono olo. Eihän?
Rakkaus on ehkä siirtynyt
hänen luotaan etsimään
myötätunnon kohdetta.
Ymmärrän siis häntä,
raukkaa rakkaudetonta.
Ymmärrän rakkaudetonta
5
305
Vastaukset
- Ymmärrystäpliis
Rakkaudettomana teen kaikkea sellaista mitä en halua oikeasti tehdä. Pahotan toisten mieliä ja sellasta. Ihan kuin oisit kirjoittanu mulle, vaikka ei se oikeesti ole mahdollista. Kaltaisiasi ymmärtäjiä tarvitaan. (**)
- *MURUKULTA*
Olla oikeesti positiivinen, kuihtuu negatiivisuus eikä sitä muista kukaan, mutta se ystävällinen sana ja hymy jatkaa matkaa!
Kivaa pvää sinulle! :) - Rellu
Tämä runosi, on kuin osa minua, minun ajatuk-
siani. Kertakaikkisen hienosti olet tässä
sanonut kaiken, ajatuksista runoksi.
Kiitos. - !
Huonokäytöksinen henkilö !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1127969Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4007133Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804444Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294179Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022598Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332335- 1002299
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202019Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11887Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11870