Moi. oon 12-vuotias tyttö ja mulle kävi aika nolosti. Meillä oli liikkaa ja tyttöjen kaa sovittiin tunnin jälkeen, että se kuka menee pelkällä pyyhkeellä pukuhuonekäytävään niin saa kaksi euroa. Kiedoin pyyhkeen ympärilleni ja menin käytävään. Kaikki pojat tulivat pukuhuoneesta. Joku veti pyyhkeen pois päältäni ja kaikki näkivät karvattoman posliinini! Huhujen mukaan joku räpsäisi kuvankin!! Nyt koko koulu haukkuu "pikkupimberoksi" tai "posliiniemättimeksi". Kuvani on kuulemma omakuva.orgissa mutta en osaa tunnistaa sitä, kävin kaikki kuvat lävitse. Pelottaa vähäsen, ja minua kiusataan pimppini takia, että olen kehittymätön.. hävettää ja itkettää.
AUTTAKAA!! menkää tänne: http://wwww.omakuva.org ja jos löytyy sellanen missä näkyy monia poikia taustalla niin ilmottakaa!!
AUTTAKAA!! menkää tänne: http://wwww.omakuva.org ja jos löytyy sellanen missä näkyy monia poikia taustalla niin ilmottakaa!!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos tuo on totta niin voithan aina thedä rikosilmoituksen - omalla vastuullasi. Esim. kunnianloukkauksesta. Ja ei niillä ole oikeutta kuvata sua! Ärsyttäviä. Ne ovat kehittymättömiä ne lapselliset, et sinä!
moiiiii!!!! oon 14 jätkä. mulle kävi viikko sitten sillee. et toiset pojat vei mut tyttöjen pukuhuoneeseen, olin just saanu pitkät alushousut jalkaan kun takaa tuli kaks meiän luokan jätkää, ja otti mun jaloista ja käsistä kiinni ja kanto mut tyttöjen pukuhuoneeseen. ja pistivät pven kiinni, näin kun tytöt oli pikkarit jalassa. joo tosi noloo sattu sit mullekkin, eli tytöt veti mun alkkarit alas ja näki mun pikku pilin ja sen et mulla ei oo karvoja. joten mulla sattu tämmönen.
Älä tommosista välitä. Mun mielestä posliinipillu on tosi kaunis. Mää ainaski tykkään yli kaiken posliinipillusta.
Älä huoli.. ne jätkät tais olla aikamoisii juntteja.. kyl neki sit myöhemmin tajuaa mitä tuli tehtyä.. =)
Ja siitä kuvasta(?)
Ei löytyny viimeisen kuukauden aikana lisätyistä kuvista mitään kuvaukseesi sopivaa kuvaa. :)
Ole huoleti.. Yleensä toi on tollasta esittämistä jos sanotaan että ny se kuva on netissä jne..
Omaakin kokemusta on. :)
Rakas tyttö ! Jos pojat kiusaa sinua tuollaisen asian takia , heillä taitaa itsellään olla posliinikikkeli, koska kukaan kehittynyt/järkevä ei kiusaaa tuollasein asian takia. Joten neuvon sinua unohtamaan asian tai menevällä rohkeasti poikien /kiusaajien luokse ja sano heille :
" Haluutteko tulla vuodenpäästä uudestan kattomaan , onko mulla vielä silloin posliinipimpsa. Jos on niin sano hakevasi ennätysten kirjaan. "
ONNEA SINULLE JA MYÖS KARVOJA !
tota harvemmin 12-vuotiail pojilla on karvoja.......
jaa? minä taidan olla sitten tyttö..
En tiedä lohduttaako tämä sua mutta mul oli kerran tyttökaveri joka oli silloin 19 eikä ollut häpykarvoitusta. Mutta muuten oli todella naisellinen, muhkeahkot rinnat ja silleen, että ei mun mielestä ollu kehittymätön vaikkei pimppikarvoja kasvanutkaan.
Siis karvasuudessakin pätee gaussin käyrä: eniten on keskikarvaisia, mutta yhtä paljon on todella karvaisia kuin todella vähäkarvaisia, näinhän se menee. Mäkin oon helvetti 21-vuotias jätkä eikä vieläkään kasva parta. Mun isoveli taasen oli 15-vuotiaana karvaisempi kuin minä nyt 21-vuotiaana, eikä siinä vielä kaikki: mun tyttöystävä on mua karvaisempi! Onhan se noloa, mutta mä otan sen huumorilla.
Teini-iässä sitä niin haluaisi olla kehittynyt, niin mäkin halusin, mutta niin se vaan menee että ihmiset kehittyy eri vauhtia. Oli sitten kehittynyt tai ei niin kaikkien pitäisi olla ylpeitä kropastaan. Mäkin ajattelen näin että "mullapa on naisellisempi perse kuin monilla naisilla", oon siis ylpee siitä (olen kyllä hetero). Sunkin pitäisi olla ylpeä posliinipimpastasi. Posliinipimpat ovat kauniimpia ja helpompi pitää puhtaana. Monien jätkien mielestä posliinipimppa on huippuseksikästä, ja onhan suuseksi mielekkäämpää kun ei mene karvoja suuhun. Moni muija sheivaa alapäänsä säännöllisesti ja esim. mun tyttöystävä haluaisi lopullisesti eroon häpykarvoistaan.
Toisaalta sä oot vasta 12, että todennäköisesti vuoden parin päästä sulla on häpykarvotusta. Sitten sä luultavasti alat murehtia rintojesi kokoa. Niin se on melkein kaikilla, luulisin. Tytöt ovat harvoin ylpeitä kropastaan ja se on sääli.
Kyllä ne kusipäät lopettaa sen vittuilun pian, koita olla masentumatta. Ja jos se vittuilu ei ota loppuakseen niin mee rehtorille, ja jos se ei tee asialle mitään niin uhkaa ilmoittaa rexi poliisille siitä että se kattoo vierestä kun muut kiusaa.
Mä toivon sulle tsemppiä. Ihmiset keksii uusia puheenaiheita koko ajan, ei ne vittuilijat jaksa loputtomiin jauhaa sun pimpastas. Eläköön posliinit!
EHM; Kaikille miehille EI kasva parta. joten sitä ei voi mennä sanoon tai nauraan jollekkin jolla ei ole partaa. se ei vain kasta 100% kaikille miehille anteeksi vain , se on geeneissä.
Pekka58:lla nämä