Viime kesän perusteella haluan antaa lomavinkin, sillä oli niin upea loma etten muista vastaavaa pitkään aikaan. Olimme paikassa www.lemoulindegrolhier.com. Mahtava englantilainen isäntäpariskunta, jolla oli hyvä huumorintaju, tosi avuliaita mutta kuitenkin "näkymättömiä", paikassa koira ja poni rapsuteltavana, järven rannalla, ihania pikkukyliä ympärillä jne. Miehen kanssa todettiin, että ei ole koskaan ollut yhtä rentouttavaa lomaa. Kannattaa kokeilla! Loma-asunnotkin oli juuri valmistuneet ja täysin varusteltuja. Meidän asunnon keittiössä taisi olla jopa enemmän erilaisia kattiloita ja pannuja kuin kotona Suomessa:)
Vanha mylly järven rannalla Ranskassa
3
274
Vastaukset
- Lottovoittoa_odotellessa
Mahtoiko tämä olla vain suomalaisen omistajattaren laittama ilmainen mainos? Suomalaisethan saavat jotain erityisalennustakin, meitä kosiskellaan siis kovasti.
Hinnat ovat aika hurjat, ei ihan jokapojan lomapaikka.
Kauniilta näyttää, ei siinä mitään. Varmaan kiva paikka.- Toscanisti
Minusta puolestani hinnat olivat linjassa siihen, mitä 6-8 hengen asunnoista yleensä pyydetään. Esim. viikko maksaa EUR 1.000-1.500, mikä tarkoittaa EUR 170-200 per henki. Jos tähän laskee lentolipun EUR 400 (mikä on jo kallis hinta) ja auton vuokran viikolla EUR 200 per henki päädytään EUR 800 per matkustaja viikosta. Vastaavasti viikko Nizzassa valmismatkalla maksaa heinäkuussa saman EUR 800 hengeltä sillä erolla että siinä ei ole autoa mukana. Eli ainahan matkailu maksaa mutta valmismatkat eivät ole niin halpoja kuin meille uskotellaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.605768- 1154980
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.4042947Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s961435Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3401129- 65971
- 29968
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46886Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja109867Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52839