akuliinin taso on ollut tänä vuonna kehnompi kuin koskaan ja 3 viimeisintä numeroa todellisia pohjanoteerauksia.lopetan tilauksen kuluvaan kauteen.
ja vihaan klassikkosarjojen tolkutonta uusintauusintauusintoja jotka on tullut luettua kymmeniä kertoja.ja uudet suomennokset ovat oksettavia paikoitellen,eilinen kissansilmäopaali pohjanoteeraus.
heikentyneen piirrostason voi vielä antaa anteeksi mutta ei aivan naurettavia skriptejä.muutama viikko sitten lensi jo kaikki logiikkakin ikkunasta ulos tarinasta jossa akulainen oli unissakävelijä.lopussa aku sitoi vaijerin helikopterin laskutelineeseen yöpuvussaan rosmojen piilopirtissä ja seuraavassa kuvaruudussa oli kotipihallaan merimies asussaan helikopterin junnatessa paikallaan ja kelmikaksikon ihmetellessä miksei kopteri liiku..onko ankkalinnan koptereiden lentonopeus noin 2km/tunti?
nyt riitti!!
ex-tilaaja
1
407
Vastaukset
- Unto Kuutamo
Meikäläisen tilaus on voimassa kevääseen ja sitten riittää....Hain äsken postilaatikosta eilen tulleen lehden ja selasin läpi, ensin katsoin että jee Barksin tarina mutta sitten, VOI VITTU tää on vasta 90-luvulla julkaistu. Ihan sama ku saatana sanomalehdet alkas uusimaan jotain kekkosen aikasia uutisia. VITULLA PÄÄHÄN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782