Ystävällä on polttarit talvella, emmekä ole varmoja mitä tehdä. Homman pitäisi olla yhdessä tehtävää aktiviteettia poikaporukalle. Seuraavat on jo käyty läpi: Carting, moottorikelkkailu, laskettelu, splättis tms. , hevostelu, curling, seinäkiipeily. Olisiko mitään ideaa?
Mitä tehdä polttareissa?
Parasmies
54742
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miten, jos heittäydytte seesteiseksi pulkkamäessä ja lumisodassa. Iloa on irronnut tuttavaporukassa uskomattomasti, sillä harva aikuinen se enää perinteiseen permäkeen itteään tieten tahtoen änkeä. Ja eväät tietty mukaan ja saunan jälkeen jatkoille.
-Käynti kylpylässä
-käynti pulkkamäessä verestelemässä lapsuusmuistoja
-umpihankijalkapallon peluu (tarvitaan vaan tasinen kenttä, jossa on lunta ja pari puun karahkaa maaliksi, sekä pallo.
- Lyhyt tanssikurssi koko porukalle, jotta häävalssit sujuisi moitteetomasti
Miten olisi lumikenkäkävely porukalla? Mukaan nuotiotarpeet ja evästä. Sitten jonnekin mökille saunomaan, syömään, juomaan ja juhlimaan. Halutessa vielä jonnekin ihmisten ilmoille juhlimaan, tai jää mökille yöksi. Voi toteuttaa missä vain, mistä mökki löytyy ja luontoa missä lumikenkäillä.
Me mentiin miesporukalla tanssimaan Disco-tanssia. Kaikilla oli ihan mielettömän hauskaa, jopa ohjaajalla. Ja illalla muisteltiin askelluksia vielä yökerhon lattialla.
Eli otettiin yksityistunti Helsingin Kampista sijaitsevasta tanssikoulusta (www.studiohighheels.fi). Suosittelen! :) (ja otettiin videolle pieni pätkä, joka näytettiin häissä....)
johonkin räkälään ja vetäisitte lärvit?