Dna:n myötä puhelimeeni ilmaantui lisävalikko, jossa lupaillaan kaikkea hienoa, saldonkyselya ym ym. Reilusti yli vuoden ole liittymän omistanut ja koko ajan nämä palvelut ovat "väliaikaisesti" poissa käytöstä. Minkä helvetin takia ne pitää siihen sim kortille tunkea jos niitä ei voi ottaa käyttöön.
Ja sitten saldon kysely, eilen laitoin tuttuun tapaan viestin 60000 numeroon ja paluuviesti tuli n. 4 tuntia sen jälkeen ilmoittaen oikean numeron. Siis ei helvetti jos ei tuota voisi nopeammin ilmoittaa!!
Ja sitten saldon kysely, eilen laitoin tuttuun tapaan viestin 60000 numeroon ja paluuviesti tuli n. 4 tuntia sen jälkeen ilmoittaen oikean numeron. Siis ei helvetti jos ei tuota voisi nopeammin ilmoittaa!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mistähän numerosta saldoa voi tiedustella DNA:ssa? Olen vasta vaihtanut liittymää. Olen vähän pihalla noista numeroista. Maksaako saldo tiedustelu? Olisi kiva, jos joku vastaisi. Kiitti.
Dna:lta tuli vastausviesti jossa kerrottiin palvelujen siirtyneen numeroon 14000. En ole itse vielä kokeillut, mut kai sieltä saldon saa.
btw. otan osaa liittymän vaihdosta. Hiljentykäämme ja pitäkäämme pieni suruhetki.
Kiitti numerosta ja olen otettu esittämästi myötätunnosta osaaottavasti liittymän vaihtoon.
Minua hymyilytti se hieman :)!
Jäi mietityttämään, mitä tarkoittaa btw?
Kenties joku paikallinen slangisana ? (nauraa)!!!
Siitä olen kyllä ihan pihalla.
Voisitko tarkentaa.
minuakin hymyilytti se osan otto, mutta on dna minun mielestäni parempi(mielipiteistä ei voi tapella) ja se BTW on lyhenne By The Way
Dna valikko on toistaiseksi ollut poissa käytöstä teknisten ongelmien vuoksi, kehitystyö on käynnissä ja valikko tulee vielä käyttöön.
Valikon tarkoitus on helpottaa liittymän käyttöä ja hallintaa, valittavasti sen käyttöönotto on vain viivästynyt. Pahoittelut siitä.
Saldokyselyn uusi tilausnumero on 14000 ja hinta 0,08e.
t. Dna Asiakaspalvelu
Saldokyselyn numero 14000 ei toiminut!
Haluaisin todellakin tietää, kuinka saan puheluiden saldon selville muullakin tapaa, kuin menemällä DNA:n sivulle nettiin.
Ihmettelen, mutta en hauku DNA:ta.
Mielestäni se on hyvä operaattori.
Koska palveluvalikko tulee käyttöön ja kännyköiden näyttöönkö se tulee?