Olisi tarkoitus vaihtaa NT Deauville pois,ja ottaa tilalle 06-mallin Pan European.Hyvät ja huonot kokemukset tervetulleita.Kannattaako vaihtaa.
Pan European
8
2712
Vastaukset
- 1X2
Aja vaan sillä näsärillä.Pan,oikein european.Kamalan näköne dildomopo.
- loistopyöriä molemmat
Deville on hyvä ja puhun kokemuksesta, pannarista (nykyinen pyörä) en ole muuta selvästi puutteellista löytänyt kuin sen että aina on jalat loassa kun vähän sataa. Olen tälläkin palstalla kysellyt josko jollain kokemuksia ylä- tai ainakin ala tuuliohjaimista. Ei ole tainnut kukaan ostaa kun ei vastauksia. Liikkeestä ei ole kunnon vastausta tullut.
On se vaan ihme että kaikenlaisia kateellisia luupäitä palstalle kirjoittelee esim. tuo peterpanettelija, kateutta? - Mika_
loistopyöriä molemmat kirjoitti:
Deville on hyvä ja puhun kokemuksesta, pannarista (nykyinen pyörä) en ole muuta selvästi puutteellista löytänyt kuin sen että aina on jalat loassa kun vähän sataa. Olen tälläkin palstalla kysellyt josko jollain kokemuksia ylä- tai ainakin ala tuuliohjaimista. Ei ole tainnut kukaan ostaa kun ei vastauksia. Liikkeestä ei ole kunnon vastausta tullut.
On se vaan ihme että kaikenlaisia kateellisia luupäitä palstalle kirjoittelee esim. tuo peterpanettelija, kateutta?Jos rapa roiskuu, niin kokeile tämmöistä ratkaisua:
http://www.casporttouring.com/thestore/prods/14004.html
Mun VTX:ää ei saa vastaavaa. Roiskeläppä on jo ostettu mutta ei asennettu. - jatkopala
Mika_ kirjoitti:
Jos rapa roiskuu, niin kokeile tämmöistä ratkaisua:
http://www.casporttouring.com/thestore/prods/14004.html
Mun VTX:ää ei saa vastaavaa. Roiskeläppä on jo ostettu mutta ei asennettu.Pannarimies voi nyt hankkia jatkopalan eikä silti tarvitse kohottaa egoaan! Jatkopalan vinkistä suurkiitos, sieltä se suurin mäski taitaakin roiskua.
- Mika_
jatkopala kirjoitti:
Pannarimies voi nyt hankkia jatkopalan eikä silti tarvitse kohottaa egoaan! Jatkopalan vinkistä suurkiitos, sieltä se suurin mäski taitaakin roiskua.
Mäkin pähkäilin pyörän ja lahkeiden kuraantumista. Rapaa tulee siinä määrin, että noin 30% syylärin ohuista jäähdytysrivoista on menny lyttyyn. Omasta eturenkaasta suurin osa ravasta tulee. Jos olisin laittanut jonkin sortin alakatteet ja tiheämmän syylärin ritilän, niin olisin hoitanut pelkkää oiretta enkä tautia. Eli roiskeläppä. Maksoi Stormilla 10 euroa. Meinaisin kiinnittää kaks'puolisella teipillä. Jos ei sillä pysy, niin poraillaan sitten vasta lokasuojaa.
- Mika_
jatkopala kirjoitti:
Pannarimies voi nyt hankkia jatkopalan eikä silti tarvitse kohottaa egoaan! Jatkopalan vinkistä suurkiitos, sieltä se suurin mäski taitaakin roiskua.
Lokasuojan jatketta saa myös Stromilta:
http://www.storm-motor.fi/product_info.php?products_id=30695
Sen voi maalauttaa pyörän väriseksi (ellei saa valmiiksi) esim täällä:
http://superblacksheep.com/
- pannu v4
Riippuu siitä mitä haet.
Ville o ihan asiallinen, mut kyllähän pannari on pyöränä aivan jotain muuta.
Mutta onhan hintakin.
Huonoa ostosta et tee, mutta itsellä on jääny vaihto sikseen koska en saa nähdäkseni välirahalle tarpeeksi vastiketta.Tosin nykyinen on 1100 pan.Meinaan pyörä ei paljoa muuttuisi. - Anonyymi
Kannattaa vaihtaa,mutta kyseilisin kellähän on pannari,jossa on maalaukset laukuissa.Takalaukussa uros ja naaras leijona. Sivulaukuissa viidakkojuttuja. Ostin pyörän uutena. Selkäohgelmien vuoksi hävitin pyörän,josko myynnissä olisin kiinnostunut. Puh.0442914200.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"598795Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1515360Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1194916Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään83822Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m833426Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta533349Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä352682Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html392583En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102551- 241707