onko teidän koirallanne

tapana

pyöriä eestakasin kun se etsii paikkaa mihin tehdä kakan?Meidän tipsulla menee joskus parikin minuttia tähän rituaaliin.Toinen on se että ruokakupista kannetaan aina nappulat keittiön matolle??????

3

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tekee. kun syö niin hakee nappulan kerrallaan ja vie matolle.mutta jos muut koirat taikka kissoja on lähellä niin sitten ei lähde ruokakupin vierestä. pyörii myös kun kakittaa. muut koirat ei tee kyllä.kakkii vaikka keskelle tietä. (ärsyttävää)
      nyt tuo hassu Chihu on oppinut myös seisomaan etujaloilla ,takatassut ilmassa kun pissii puita vasten. (sitäkin hommaa pitää ensin miettiä kuinka se onnistuu).huvittavaa kyllä.

    • ...hangen paksuus ja kovuus, sammalen ja ilman kosteusprosentti... joitakin kakan tuloon vaikuttavia asioita mainitakseni. :)

      Tämmöinen oli siis edesmennyt schäfer-poika, ja nirsommaksi vain muuttui iän myötä. Se oli tottunut menemään metsään asioilleen, mutta jos oli paikka jossa sitä ei voinut päästää irti, niin riitti myös se että sai kuonon pusikkoon. Takapuolella ei ollut niin väliä, se saattoi olla tiellä. Mutta nenuli piti saada piiloon. Ja paikkaa etsittiin joskus hyvin kauan ja hartaasti harkiten.

      Pikkulikalla tuo on ollut huomattavasti helpompaa, yleensä se tipauttaa läjän siihen missä se sattuu mieleen juolahtamaan. Joskus pitää arpoa, että olisiko sittenkin parempi tämän pensaan pohjoispuoli, vai pitäisikö kyykistyä lännen puolella.

    • tämä toinen narttu tekee sitä että pyörii ja pyörii ja mietiskelee olisko tässä nyt se hyvä paikka tehdä kakat, tämä rituaali voi kestää useita minuutteja ja toistua jos paikka jostain syystä ei neitiä miellytäkkään. Ja nämä molemmat tytöt kyllä kantaa noita ruokia välillä ihan olohuoneeseen saakka.

      Tuli mieleen meidän jo edesmennyt koira (iso,uros, sekarotuinen) tuli vanhemmiten jotenkin pöntöksi kun se meni välillä puun juurelle ja nosti konttia niin sitte se kakkaski siinä takakinttu pystyssä. oli kyllä aika huvittavan näköistä....

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1333
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      683
    4. 50
      577
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      464
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      441
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    Aihe