kertokaa please

jotka tiedätte

Kumman kohteen valitsisin kun lähden tyttären 8 vee kanssa kahden lomalle hiihtolomaviikolla; puerto rico vai maspalomas? Hotellina olisi puerto ricossa all inclusive hotelli josta n 2km keskustaan ja maspalomasissa hotelli lähellä hiekkadyynejä ja golfkentää..vaikeeta on kun en ole ennen käynyt ko kohteessa lainkaan:)

3

716

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • molemmissa käynyt

      Ehkäpä itse ainakin valitsisin Puerto Ricon. Ainakin silloin kun itse kävin, niin P-Rico oli lämpimämpi, ei niin tuulinen kuin Maspalomas.
      Ja jos dyyneille haluaa, niin P-Ricosta ei ole mahdoton matka ajaa vaikka taksilla sinne. No, 2 km keskustasta on aika pitkä matka, koska se todennäköisesti on melkoista kiipeämistä takaisin hotellille. P-Ricon keskustahan on pieni "notko" pienten vuorien välissä.
      Maspalomas oli ainakin minun reissuni aikaan todella tuulinen. Dyyneillä ei juurikaan voinut olla, koska tuuli pöllyyti hiekkaa niin ettei kärsinyt eteensä katsoa. (hiekkaa oli aivan kinoksina tiellä...)
      P-Ricossa mukava suojaisa(?)uimaranta. Lapsille
      pieni leikkipuisto, jossa karuselli ym. ja joitakin maksullisia juttuja.
      Lämmintä ainakin oli riittävästi, eikä tuuli todellakaan haitannut niinkuin Maspalomasissa.

    • Puerto Rico

      8-vuotiaan lapsen kanssa on parempi. Se on pieni paikka, mutta korkeusero ovat suuret. Paljon portaita. Maspalomas (ja Ingles siinä samassa yhteydessä) on paljon suurempi ja myös levottomampi paikka.

    • OHK

      Itse menemme Maspalomasiin kahden lapsen 6v ja 13 v kanssa. Viime vuonna olimme Puerto Ricossa. Puerto Ricossa riittää korkeuseroja ja rappuja rappujen perään. Amadoreksen ranta on ihan ok, mutta myös Inglesin ranta. Olemme olleet San Agustinissa, Meloneraksessa sekä Puerto Ricossa ja kerran Teneriffalla Americasissa. Voiton vie aina kuitenkin Ingles, Maspalomas... Taksilla kyllä pääsee edullisesti Puerton Ricoon, mikäli Maspalomasissa sattuu tuulinen päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2406
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1491
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      642
      1014
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe