Varokaa Metsäsaimaankadun...

mäkeä! Todella liukas ja nyt YKSISUUNTAINEN, eli alas pääsee tosi lujaa!!! Tiemestareille laitettu viestiä, mutta saa nähdä, että mitä tapahtuu... Ihme että eivät ole sulkeneet, kuten Liisankatu ja Lerkanmäki!
21335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka tietää, mistä Lerkanmäki on saanut nimensä ?

Äänestä

Eikö Liisankatua pääse kumpaankaan suuntaan? Ollaan oltu pari päivää kotosalla ja huomenna pitäis taas päästä liikkeelle, autolla ei pääse kuin Liisankatua pitkin. Pääseekö sitä jompaankumpaan suuntaan, vai onko molemmat päät suljettu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikkix kirjoitti:

mäkeä! Todella liukas ja nyt YKSISUUNTAINEN, eli alas pääsee tosi lujaa!!! Tiemestareille laitettu viestiä, mutta saa nähdä, että mitä tapahtuu... Ihme että eivät ole sulkeneet, kuten Liisankatu ja Lerkanmäki!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu