Mira ollut Janin kanssa niin peppua ja paitaa, piittaamatta että Jani seurustelee. Nyt viimein kun Jani sanoi seurusteluasian tavalla että Mirakin ymmärsi ettei sänkyyn ole menemistä, mitä tapahtui?
"Meidän" reilu Miramme antoi Janille nimeämispisteen, perusteluina että ko. henkilö jäänyt etäsemmäksi kuin muut. Etäiseksi muuttui heti kun sai pakit, vaikka aiemmin tuntui että Jani ainoa joka ei etäinen.
Toki Janikin antoi Miralle nimeämispisteen, mutta mielestäni syystäkin. Mira roikkunut kiinni vaikka sanonut seurustelevansa. Kun asia viimein menee perille huomaa Jani Miran käytöksen muuttuneen itseään kohtaan.
Eli lähetä viesti
MIRA-
numeroon 17106
Lisänä täytyy ihmetellä tuota Miran biseksuaalisuutta joka välillä esillä ja ex väittää pelkäksi valheeksi / peliksi. Ja mitä muuten ex tekee studiossa tämän tästä (sehän pitäisi olla mennäisyyttä), kun Jennin miestäkään ei nähty studiossa kertaakaan?
"Meidän" reilu Miramme antoi Janille nimeämispisteen, perusteluina että ko. henkilö jäänyt etäsemmäksi kuin muut. Etäiseksi muuttui heti kun sai pakit, vaikka aiemmin tuntui että Jani ainoa joka ei etäinen.
Toki Janikin antoi Miralle nimeämispisteen, mutta mielestäni syystäkin. Mira roikkunut kiinni vaikka sanonut seurustelevansa. Kun asia viimein menee perille huomaa Jani Miran käytöksen muuttuneen itseään kohtaan.
Eli lähetä viesti
MIRA-
numeroon 17106
Lisänä täytyy ihmetellä tuota Miran biseksuaalisuutta joka välillä esillä ja ex väittää pelkäksi valheeksi / peliksi. Ja mitä muuten ex tekee studiossa tämän tästä (sehän pitäisi olla mennäisyyttä), kun Jennin miestäkään ei nähty studiossa kertaakaan?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hannekin kovasti oli Janin perään mutta eipä se ketään ole häirinnyt. Hanne toisti aina Jennin perässä juttuja kuin papukaija eli oli aina samaa mieltä. Sillon kun Skodaa homma oli Hanne haukkana vahti Jania ja oli joka asiassa Janin kans samaa mieltä lähes agressiivisesti puolusti Jania.
Ensinnäkin Jani on sanonut tapailevansa jotain tyttöä, ei seurustelevansa. Toiseksi kiinnostus Janin ja Miran välillä on ollut molemminpuoleista (eilen illallakin kun mietittiin nukkumisjärjestelyjä, oli Jani menossa väkisin Miran viereen, mutta Mira ei huolinut). Kolmanneksi Miran perustelu Janin nimeämiselle oli se, että Jani tuntui SILLÄ HETKELLÄ etäisimmältä. Ja neljänneksi: miksi se että Mira on kiinnostunut Janista vaivaa ihmisiä niin paljon enemmän kuin se että Hanne on kiinnostunut Janista ja Ollista (vaikka Olli jopa kihloissa).
Mikäköhän 24/7 sulla oikeen näkyy?? Tai olisko asiaa optikolle?? Mirahan ite sano ettei sitä haittaa jos joku kuorsaa ja voi kyllä nukkua Kakinkin vieressä. Sitten kun Jani olis päätyny Sarin viereen nukkumaan, niin eipä Mira enää halunnukaan Kakin viereen. Se epätoivonen lehmä tyrkyttää itteensä todella epätoivosesti eikä sillä järkee oo sen vertaa et tajuis jättää toisen rauhaan kun on selvästi ilmastu ettei kiinnosta.
Noi nimeämispisteet, Mian haukkumiset, etuilut suihkujonossa ym. osottaa että Mira on kaikkee muuta kuin lämmin, fiksu ja muut huomioiva ihminen. Se on itsekeskeinen narsistinen paska joka ei todellakaan oo ansainnu 50 000€. Ulos se luuska NYT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tämä tapahtui myöhemmin illalla kun alkoivat uudelleen miettiä nukkumisjärjestelyjä... jani yritti väkisin miran viereen vedoten siihen, että jos mia tulee keskellä yötä takaisin se ei loukkaannu niin paljon jos sen sängyssä nukkuu tyttö eikä poika..
Kerropa miten tää meni? Miten Jani oli väkisin menossa Miran viereen? Eikös siinä ollu Sari joka siis alunperinkin oli siinä? Kuka olis menny Mian sänkyyn? Eikös Jani nukkunu Mian sängyssä siihen asti ku se tuli takas ja keräs sitten kamansa ja lähti poikien makkariin...
Huomasitko muuten et Jani laitto eilen Miran inhokikseen?? Oliskohan kyse nyt kuitenkaan tunkemisesta vai ihan vaan siitä et Jani ajatteli et Mia vois oikeesti pahastua et poika nukkuu sen sängyssä?! Varsinkin kun Mian ja Janin välit on olleet vähän kireet muutenkin.
JOS JANI VÄITTÄÄ SEURUSTELEVANSA, SILLOIN JANI ON VALEHDELLUT. JANIN PROFIILISSA LUKEE S I N K K U.
Janin profiilissa lukee sinkku, tapailee. Se tarkoittaa sitä, ettei hän seurustele, mutta on tapaillut jotakin tyttöä talon ulkopuolella. Joillekin, ja varsinkin miehille, seurustelu ei ala siitä päivästä, kun eka kerran pussataan. Naiset mieltävät asian helposti niin, että "nyt seurustellaan", vaikka oikeasti oltaisiin käyty kerran kaljalla.
Janin elämäntavasta (hissipoika-ausseissa hedelmiä poimimassa etc.) voi päätellä sen, ettei mies ole kovin sitoutuvaa tyyppiä. Se vaikuttaa sillä tavalla reilulta tyypiltä, että sille kavereina tytöt ja pojat on samanarvoisia. Tän päivän nuoret liikkuvat kaveriporukoissa, joissa on molempien sukupuolten edustajia eikä niissä kukaan kenenkään kanssa seurustele.
Janin käytös Miraa kohtaan (esim. lumipesu) on just tätä tällaista "reilujen jätkien" toimintaan, johon ei kuulu yhtään mitään muuta kuin kaveruutta. Miksi se ryhtyisi Miran kanssa mihinkään, kun suunnitelmat on lähteä maailmalle talon jälkeen? Jos Miran kanssa jotain aloittaisi, roikkuisi se kuin takiainen kiinni, eikä Jani ole vielä valmis sellaiseen. Hauskaa voi pitää, mutta siinä kaikki.