Asuntojen hintapyyntöjen keskiarvo:
1621.88 €/m2 (- 0.54 % muutos edelliseen päivään)
Tämä on n. 8 euroa päivässä.
eli jos havittelen esim. 60 neliön kaksiota, tienaan noin 8*60, eli noin 480 euroa päivässä.
Tili tehdään nyt!
Muistakaa vain nopeat myyjät elävät!
1621.88 €/m2 (- 0.54 % muutos edelliseen päivään)
Tämä on n. 8 euroa päivässä.
eli jos havittelen esim. 60 neliön kaksiota, tienaan noin 8*60, eli noin 480 euroa päivässä.
Tili tehdään nyt!
Muistakaa vain nopeat myyjät elävät!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tästä voi seurata tilintekoa reaaliajassa
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/housingmarket/barometer/marketing_barometer.jsp?portal=eo&.rpkg=5614
Kakaroiden puhetta tuo "rynnätkää äkkiä myymään, miinusmerkki havaittu tilastossa x".
Toisin kuin palstan tuhneroiset hokevat, kukaan täyspäinen omistusasuja ei kuvittele, että hinnat nousevat ikuisesti. Olisihan se nyt perkele merkillistä, jos ei IKINÄ olisi missään tilastossa miinusmerkkiä. Eihän minkään hyödykkeen hinta ikinä missään voi aina vaan nousta.
Se on plussaa ja miinusta vuorotellen, viime vuosina tosin ollut vahvasti kallellaan plussalle. Ei noiden heilahteluiden vuoksi kuitenkaan kukaan kotiaan ryntää myymään.
Kakarat ei näitä asioita hiffaa.
kiitos tiedosta.
Sinulla on siis lisävakuudet kunnossa?
Oikeesti, osoita aikuisuutesi äläkä aloita lisävakuuslorua. En minäkään heittele mitään että "huomioikaa kaikille vuokralaisille tuleva sakko epäsiisteydestä ja pahanhajuisuudesta". Jotkut yhteiset rationaalisen argumentoinnin pelisäännöt oltava.