lahjoista

Miten yllätette oman puolison/ serustelukumppanin? Tarkoitan mitä ostatte/teette synttäri/joululahjaksi?

Itse olen (aikaisemmin mainistsin jo jossain) ajatellut antaa tänä vuonna erilaisen kokemuksen "lahjana". Eli teatteri-ilta ja ravintolassa syöminen. Me ei olla yleensä mitään teatteri-ihmisiä. Tai ainakaan olla käyty. Molemmat viimeksi käynyt joskus kouluaikoina :D

Mutta eiköhän tästä jonkinlainen taikamainentunnelma tule ;) Tärkeintähän on suera ja hyvämieli :)
4193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos veisin äijän teatteriin, niin se sanoisi että olen ostanut lahjan itselleni =) Sitä ei kamalasti kiinnosta. Minun täytyy keksiä jokin muu elämys/kokemus. Idea oli erittäin varteenotettava, kunhan keksin vielä mikä se elämys olisi. Mietintämyssyyn meni.

Äänestä

tänä vuonna,mieheni synttärit kun on vuoden alussa,on joululahja ja synttäri lahja yksi ja sama,Hän saa uuden Hondan.Joka tulee helmikuussa vasta,mutta riittäneen kyllä molempia juhlia juhlistamaan.Ostamme aina jotain isompaa jos on tarve ja jätämme muut piiperrykset pois

Äänestä

Pikkujoululahjaksi ostan lahjakortin hierontaan. En ole vielä päättänyt, minkälaiseen. Kiva jos voitaisiin olla siellä kahdestaan. Yritän houkutella ulos syömään hieronnan päätteeksi.

Mies ei niin välitä joulu- eikä synttärilahjoista, tai siis siitä ajatuksesta että jotain on pakko antaa vain siksi että sattuu olemaan jokin tietty päivä. Minun on helppo hyväksyä tämä ajattelutapa. :)

Minä käyn silloin tällöin teatterissa - saamelaisteatteri Beaivváš on uskomattoman hyvä ja heidän esityksensä yritän päästä katsomaan. Mutta miestä ei kyllä taida helpolla saada teatteriin, eikä kirkkoon joulukonserttiin. :D Tarvii olla vähän enemmän rock'n' roll.

Äänestä

varsinaisten joululahjojen ostamisen vuosia sitten. Eli jotakin pientä jokaiselle. Samoin synttäri lahjojen. Oli melkoinen stressi keksiä sopivia lahjoja jouluksi ja yleensä aloitinkin jo Tammikuussa aleista ostamaan vaatteita lahjaksi seuraavaan jouluun.
Meille merkkaa nykyään enempi yhdessäolo läheisten ja hyvien ystävien kanssa Jouluna. Minulle on aina suurin lahja kun poikani tulevat joulua viettämään.
Nyt enää nuorempi joka on sinkku tulee jouluaattona ja vanhempi tulee morsiammensa kanssa Joulupäivänä.
Kauniisti katettu jouluinen pöytä, hyvä ruoka ja yhdessäolo ilman kiirettä mihinkään antaa minulle suunnattoman nautinnon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


serop1 kirjoitti:

Miten yllätette oman puolison/ serustelukumppanin? Tarkoitan mitä ostatte/teette synttäri/joululahjaksi?

Itse olen (aikaisemmin mainistsin jo jossain) ajatellut antaa tänä vuonna erilaisen kokemuksen "lahjana". Eli teatteri-ilta ja ravintolassa syöminen. Me ei olla yleensä mitään teatteri-ihmisiä. Tai ainakaan olla käyty. Molemmat viimeksi käynyt joskus kouluaikoina :D

Mutta eiköhän tästä jonkinlainen taikamainentunnelma tule ;) Tärkeintähän on suera ja hyvämieli :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu