Moi kaikille!Olen viimeaikoina nähnyt usein unia joissa tuntuu että putoan jostain korkealta ja kovaa tai sitten tuntuu ,että liukastun,tälläisiä tuntemuksia mulla on yleensä kun olen uneen vaipumassa ja sitten säpsähdän hereille,onkohan muut kokeneet vastaavaa ja mistähän moinen mahtaisi johtua??
Putoamisunet...
unelias
2652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eli juuri, kun olen nukahtamassa näen unta, että kaadun, putoan tai liukastun. Olen kuullut jostain, että tämä johtuu siitä, että lihakset rentoutuvat voimakkaasti ja siitä syntyvät nämä nytkähdykset.
-putoan ja huimaa kun maa lähestyy.pystyn myös liitelemään ja pelottaa kun maa lähestyy ,että pääsenkö takaisin ylös liitelemään .unessa yleisö ihmettelee ,että miten tuo pystyy lentään.sit kun herään niin ihmettelen ,mitäs nyt,olikin uni.