sähköpostin linkit

Sähköpostin mukana tulee mainoksia yms. joissa on alleviivattuja linkkejä muille sivuille....aiemmin aukesivat nyt eivät? Mikä vikana?
3226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

saannu selville mistä johtu, en pystyny tulostamaankaan netistä, pistin XP:n uusiks

Äänestä

Aikanaan pariin otteeseen OE temppuili aivan samalla tavalla, ja googletin kauan, mutta lopullista selvyyttä asiaan en saanut miltään sivustolta, kun vika hävisi "itsekseen" ja sivustoilla kirjoittelivat "mystisestä" viasta.
Myöhemmin siirryin Thunderbirdiin, ja IE:tä en käytä ollenkaan, ja sen jälkeen tätä ei ole ollut.

Lue kuitenkin tuosta, jos OE/IE on käytössä:

http://www.worldstart.com/tips/tips.php/974

Äänestä

toimii hyvin.:=)Ja niin se pitää ollakkin sillä pahimmat viirukset juuri tulee sähköpostien linkeistä ja lisätiedostoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HOO kirjoitti:

Sähköpostin mukana tulee mainoksia yms. joissa on alleviivattuja linkkejä muille sivuille....aiemmin aukesivat nyt eivät? Mikä vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu