Kertokaa miehet

SIITÄ

Tää on nyt tosi, tosi typerä kysymys, ja siksi en kehtaakaan kysyä missään mualla kuin täällä. Eli:

Kun mies juttelee naisen kanssa niitä näitä, vieraan/työkaverin tms naisen, vaikka työpaikalla, baarissa, missä vaan, niin jos siinä tilanteessa flirttaillaan ym., niin seisooko miehellä? Siis niinkuin usein tai yleensä? Vai reagoiko "SE" vain intiimimmissä tilanteissa? Vai miten helposti se seisoo, ja voiko mies siihen itse vaikuttaa, jos esim. nolostuu siitä, voiko hän sen saada itse jotenkin takaisin alas, vai onko se tahdosta riippumaton tapahtuma?

14

1870

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikka sanotaankin, että se elää aivan omaa elämäänsä, niin kyllä se ylensä kuitenkin on tahdovarainen asia. Jos se jostain käsittämättömästä syystä heräisi väärässä paikassa, niin täytyy sitten ajatella vaikka anoppia, niin kyllä se siitä talttuu.

      Mistä joku ulkopuolinen sen muuten huomaisi? Ellei nyt satu olemaan alasti tai edes pelkissä kalsareissa julkisella paikalla.

      • vain pahenisi

        jos ajattelisin anoppia ;)


    • Mulla se kyllä elää ihan omaa elämäänsä, etenki jos joka kahdeksas sekunti ajattelee seksiä :D

      Mut ei se flirttailu saa sitä seisomaan... kyllä ne on ne muut ajatukset. Ja ilmeisesti rikhartin anoppi on se tehokas taltuttaja.

      • Eipäs nyt sotketa minun anoppia tähän keskusteluun.... Sotketaan vaan, kyllä nykyisen anopin ajattelu varmasti auttaa.

        Oli minulla kyllä kerran sellainen anoppikokelas, jonka ajatteleminen ei välttämättä olisi auttanut =D
        Anopissa oli enemmän "ainesta" kuin tyttäressä.


      • Richartti kirjoitti:

        Eipäs nyt sotketa minun anoppia tähän keskusteluun.... Sotketaan vaan, kyllä nykyisen anopin ajattelu varmasti auttaa.

        Oli minulla kyllä kerran sellainen anoppikokelas, jonka ajatteleminen ei välttämättä olisi auttanut =D
        Anopissa oli enemmän "ainesta" kuin tyttäressä.

        eli todellakin ajattelen sitten sinun NYKYISTä anoppiasi :D

        Hitsi saiskohan sellaisen anopin ilman morsianta... :D Vai oiskohan se vaan kurjuuden maksimointia?


      • Richartti kirjoitti:

        Eipäs nyt sotketa minun anoppia tähän keskusteluun.... Sotketaan vaan, kyllä nykyisen anopin ajattelu varmasti auttaa.

        Oli minulla kyllä kerran sellainen anoppikokelas, jonka ajatteleminen ei välttämättä olisi auttanut =D
        Anopissa oli enemmän "ainesta" kuin tyttäressä.

        vaan siis kuskit ja kuninkaat meni ristiin :D

        Vaan näköjään tuo saman asian ajaa :D


    • esiseisokki

      Ei seiso jos jutellaan tai näkee kauniin naisen ja katttoo peräään.

      Jos mies ja nainen istuu vaikka baarin pöydässä vierekkäin ja jos tilanne alkaa kehittyä, niin silloin ainakin mun kalu alkaa myös reagoida.
      Kerran kun ajoin autoa, alkoi takapenkillä istuva tyttö hieroa mun vatsaa, sitten se koitti myös jotta seisooko mulla ja silloin kyllä alkoi seisokki samantien!
      Se oli silloin 19vuotiaana.

    • Nolojen tilanteiden mies

      Tuota noin, kyllähän se yksisilmäinen kärme aina silloin tällöin rupeaa levottomaksi kun antaa mielikuvitukselle vallan väärissä tilanteissa. Siinä sitten onkin tekemistä että saa seisokin estettyä. Todella tukala tilanne!

    • "Kun mies juttelee naisen kanssa niitä näitä, vieraan/työkaverin tms naisen, vaikka työpaikalla, baarissa, missä vaan, niin jos siinä tilanteessa flirttaillaan ym., niin seisooko miehellä"

      - Ei se nyt aivan tuollaisessa tilanteessa ala päätä nostamaan. Kyllä ajatuksien pitää liikkua navan alapuolella ennen kuin alkaa tapahtua. Nuorena miehenä muutaman sekunnin ajatusleikki riitti, nykyään saattaa vaatia 10-20 sekunttia ;)

      • mies ajattelee seksiä entistä harvemmin... Tai sit se ajattelu ei ole enää niin tehokasta, aivosolujen rappeutumisen takia siis


    • pohjalainen.

      Niin kuin moni muukin ukkeli totesi että se rippikoulu kaveri elää niin omaa elämää että ei teillä naisilla ole mitää käsitystä asiata! yleensä se herää henkiin aivan väärään aikaan ja väärässä paikassa kuin haluaisi mutta sillehän ei voi mitään, pääasia että värkki toimii!!

      • sulla kun

        "töissä" juttelet sen komian naisen kanssa, niin se pikkukaveri siis herää joka kerta? Niin arvelinkin ;-)


    • sss.

      No ei tod seiso missään tavanomaisessa tilanteessa. Pääasiassa intiimissä tilanteissa.

    • silmät harhailee

      HUH hyvä etteivät miehet vähästä hätkähdä. Joskus oikein nolottaa, kun itse huomaa katsovansa miehen vyön alle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      37
      3361
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      97
      1684
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1585
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      1470
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      91
      1290
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      29
      1192
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1085
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      243
      1034
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      125
      990
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      981
    Aihe