teertä korhonen ammuit tänä syksynä.
Montako
sattaa
52124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Puolet määrästä "tarpeeksi". Kiikari sojotti päin latvusta viimeiset pari viikkoa, joten joutuu syömään ohiammutunteerensiivenvarjokeittoa.
Onneksi on rusakko, josta saa hyvän joulupuuron.
Jopa 15 kesäiset pojanklopit jotka on juuri saaneet metsästyskortin ovat parempia ja taitavampia metsästäjiä. Ps. tämään meillä syödään metsopaistia.
vastauksen lapsellisuuden ja väärinkirjoittelun perusteella luulen että et oo mehtopaistia nähnykkään...
Metson tytöt ja pojat kävelivät tiellä. Otin heistä valokuvia, jotka epäonnistuivat täysin. Muutaman aamun päästä oli haulikon hylsy tiellä, mutta seuraavana aamuna ei.
15-vuotiaista puheen ollen, haluaisin kovasti opettaa alkavia metsästäjiä OIKEILLE PERIAATTEILLE JA JAHTITAVOILLE.
Saalis on saamamiehien tärkein päämäärä. Saamamiehet ampuvat eniten haavakoita.
Vedä teerennahka päähäsi.
Kylläpä oli hyvää metsopaisti. Vai luulotautinen sä olet...no omapa on vikasi :D