Teri -talot

santtu

Kertokaapa kokemuksia Teri -taloista!

6

2116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemukset!

      Kaksi rinnetalon yläkertaa paketeista, meillä ei kummallakaan ollut ongelmia. Pystyttäjät tehtaan väkeä pohjanmaalta -> erinomaisia molemmat 2 heng tiimit (ja ripeitä). Tavaraa (räystäänaluslaudoituksia, yksi pilari, ulkoverhouslautaa) jäi uupumaan, molemmille tuli kiitolinjalla yli 1/2 vuotta paketin saapumisesta tavara alle viikossa.

      Toisen naapurin talo (työkaveri, olin itse auttelemassa) 140m2 yksitasoratkaisu. Sama työpari kuin meillä, ei mitään valittamista.

      Lyhyesti: jos hinta natsaa edes liki, niin ILMAN MUUTA. Kun katselee esim. Jukkatalon kanssa tappelevaa naapuria, jolla pystytysporukka häipyi vähin äänin muihin hommiin niin huhhuhu. Tämä ei tietysti ole talotehtaan vika.

      • Jalmari

        Teri on hyvä paketti,toimitus toimii,asennus talotehtaan porukalla ja materiaalit jämäkät.
        Suosittelen,joskin kallis..


      • uuuuu
        Jalmari kirjoitti:

        Teri on hyvä paketti,toimitus toimii,asennus talotehtaan porukalla ja materiaalit jämäkät.
        Suosittelen,joskin kallis..

        mahtaako olla paljonkin kalliimpi?


    • ArtoM

      Ei ole tarvinnut tapella tehtaan kanssa. Tavaraa tuli paikalle appeluzaenemmän, kuin oli tarve. Pystytys oli nopea ja pystyttäjät Terin palkkalaisia, samat kaverit tosin teki pohjat ja jatkoivat hommaa pystytyksestä eteenpäin. Tämä kyllä riippuu paikallisesta edustajasta. En kyllä voi sanoa mitään negatiivista Teri-talojen suuntaan. Ei tappelua mistään, huomautukset on noteerattu heti ja korjaukset tehty oitis. Hyvä pirtti, ehken hinnakkaampi muita.

    • Temppa60

      Laatua ja asiallista palvelua, olen todella tyytyväinen matildaan joka meille tuli.

    • ...persettä

      Meille tuli samalle tontille kaksi Terin pakettia. Tehdas sössi toisessa talossa julkisivun ikkunat (liian pienet!!!) ja aika paljon muutakin. Tavara loppui kesken, reklamaatioiden hoito oli täysin ala-arvoista, erityisesti reklamaatioita hoitava kaveri tehtaan päässä. Pystytysporukka oli hyvää ja ammattitaitoista.

      Paikallinen edustaja olikin sitten oma lukunsa. Umpikiero kaveri, joka ei ota vastuuta mistään eikä tee mitään sen jälkeen kun raha on vaihtanut omistajaa. Erityisesti ei keskustele tehtaan kanssa lainkaan eikä välitä infoa siihen suuntaan, tai unohtaa ainakin puolet välille. Nyt on asuttu kohta eka vuosi ja vieläkin on hoitamattomia reklamaatioita!!!

      Oman kokemuksen perusteella välttäkää Teri-Taloja, eivät ota mitään vastuuta edustajiensa tekemisistä. Näin etenkin ellette tunne erittäin hyvin paikallisen edustajanne aikaisempia edesottamuksia. ...eikä kannata jutella niiden rakentajien kanssa, joiden tiedot edustaja teille antaa vaan kaivaa itse lisäksi muita Teri-rakentajia -heillä voi olla toisenlainen tarina kerrottavana.

      Moni varmaan kysyy, että kuka edustaja mutta kylä on niin pieni että jääköön tällä palstalla salaisuudeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2118
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1766
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1326
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      784
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      718
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      39
      509
    Aihe