Valk.Ruot.Hirvik.

Onko suomessa käytetty Valkoisia Ruotsinhirvikoiria haukkukokeissa ja onko saaneet
tuloksia? Oisin kiinnostunut hankkimaan kyseistä
rotua olevan koiran.
2339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli kipaseppa koira nettiin kattomaan. Sieltä löytyy tulokset. Linkki löytyy ainakin kennelliiton sivuilta.

Äänestä

Aika vähän on tuloksia. Onko edes yhtään KVA? Rotu on vielä ihan lapsenkengissä ja näyttöjä puuttuu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mag 22 kirjoitti:

Onko suomessa käytetty Valkoisia Ruotsinhirvikoiria haukkukokeissa ja onko saaneet
tuloksia? Oisin kiinnostunut hankkimaan kyseistä
rotua olevan koiran.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu