Onko gauthien tappoon jotakin näppärää temppua?
Summonit on tietysti yksi vaihtoehto mutta onko muita?
Summonit on tietysti yksi vaihtoehto mutta onko muita?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
pistät sellaisen ukon/eukon kärkeen, millä on joku kilpi tms, joka heijastaa taiat takasin lähettäjän osoitteeseen. Myös taikoja nollaavat tavarat on arvossaan, niin ei pääse niitten cause serious woundsit läpi.
Toinen suosimani (v***umainen :) tapa on taikoa confusion sinne, missä tiedän olevan useampia gautheja tai beholdereita (niin ettei ne vielä näe, eli sellainen area-taika näkökentän laidalle). Ne alkaa tappamaan toisiaan, ja mulle ropisee XP:tä.
Kolmas tapa on tykittää tuhoavia areaspellejä näkökentän reunalle yhtä aikaa, jos on useampi mage joukossa tai spell sequencer. Fireballii niskaan pitää silmät poissa niskasta.