Kandidaattikustannus?

ABI007

Haen Helsingin lääkikseen keväällä 2007. Tarkoitus oli mennä Huippuvalmennuksen valmennuskurssille, joka alkaa heti kirjoitusten jälkeen ja kestää pääsykokeeseen asti. Kuulin kuitenkin Kandidaattikustannuksen kursseista ja kiinnostuin niistä "edullisen" hintatason ja lupaavien prosenttilukujen vuoksi.
Ovatko kyseisellä kandidaattikustannuksen kurssilla opettajina tosiaan lääketieteen opiskelijat? Olisi mukava kuulla kokemuksianne juuri tältä kyseiseltä kurssilta. Tehokasta opetusta kuitenkin kaipailen...

4

986

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opiskelijat...

      on ikävä kyllä opiskelijoita. Nippanappa itse osaavat asiat, mutta opetuskokemusta ei ole. En suosittele opiskelijajärjestöjen kursseja.

      • kandiainennen

        Arvaapa mitä! Puhut aika pötyä. Jos katselee kandikurssin sisäänpääsyprosentteja ja vertaa isompiin kaupallisiin firmoihin niin jäävät eximiat ja muut kauas taakse! Esim. Turun kandiseuran kursseilta on päässyt jopa noin 50%.


    • lääkikseen

      ...mutta niin on myös esim. eximian kursseilla. Ainakin yksi kaverini, joka opiskelee kemiaa, on ollut opettamassa eximian valmennuskursseilla.

    • haluu sisään

      Samaa olen itse miettinyt. Epäilyttää vaan se opiskelijoiden opettaminen. Koska esim. fysiikka voi olla aika vaikea opettaa jos sitä ei todella osaa ja lääkiksessä sitä ei kuitenkaan käsittääkseni varsinaisesti opiskella.
      Kertokaahan nyt kandidaattikustannuksen valmennuskurssin käyneet kokemuksia, niistä oltaisiin hyvin kiitollisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      96
      2365
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      22
      1844
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      127
      1613
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      88
      1326
    5. Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta

      Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden
      Maailman menoa
      17
      1301
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      127
      1179
    7. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      136
      936
    8. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      48
      918
    9. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      846
    10. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      29
      837
    Aihe