Tietääkö kukaan hyvää kosmetologia Hämeenlinnasta?
Haluaisin ammattitaitoisen kosmetologin häämeikin tekoa varten.
Eräästä nimeltä mainitsettomasta paikasta jäi aikanaan kammo, kun olin koemeikissä YO-juhliani varten. Meikkaaja kysyi "Haluanko räväkän vai kevyen meikin" ja sanoin, että räväkän. Saahan se näkyä, että on meikattu, kun on kerta kosmetologilla käyty.
Lopputulos oli se, että meikki oli niin maltillinen, että eräs tuttuni tokaisi minulle, että "aijaa, minä kun katsoin, ettei sulla ole tänään meikkiä ollenkaan..." Että semmoista.
Olisi mukavaa jos joku vois antaa vinkkejä!
Kosmetologi Hämeenlinnasta
Ihmettelevä
2
417
Vastaukset
- .....samalla....
...kun menet tilaamaan hääkampausta niin monella firmalla on tiedossa hyvät kosmetologit/maskeeraajat, jotka tulevat kampaamoon laittamaan meikin.
- ^^
http://www.facebook.com/pages/Hius-Studio-Miniatyyri/216781981692758?sk=wall
Ei auta enää tähän hätään, mutta muille tiedoksi! Meikkaja/maskeeraja ja parturi-kampaaja. Erinomainen! Osaa tehdä räväkkää ja hillitympää. Itse suosin räväkämpää. Uusi liike kyseessä. Hyvä hinta-laatusuhde. Sivut vielä melko keskeneräiset, mutta soittamalla selviää enemmän! Suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001753- 591150
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4401117- 1701043
- 58821
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän130804- 84753
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä47741- 51708
- 57671