mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu....??? onko hämeenlinnan taxikuskeilla joku asenne ongelma vai mikä vit** niitä riivaa? aina kun jotain koittaa puhua YSTÄVÄVÄLLISESTI niin saa vastauksen NONII, HMM, MIHINKÄS SITÄ OLTIIN MENOSSA. asiakaspalvelua hyvät taxikuskit kiitos!!!!!!!
HML TAXI
HML taxi
101849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kävele ens kerralla!
Tervehdi ja kerro mihin olet menossa, niin matkan aikana voit smoll tolkata varmaan, jos yhteinen aihe vain kiinnostaa...
Ei ketään kiinnosta tolpalla lähtiessä rupattelu, jos ei tiedä mihin ollaan menossa.
Osaavat ajotaidon jalot salat täydellisesti joten älä kuule arvostele.Ei suhareissa ole vikaa vaan taloyhtiöissä kun tekevät liian kapeita pihoja ja hyppii kivetykset puskureihin ja helmoihin.
Ei ole helppoa ajella uusilla autoilla kun on niin suuri vastuukin ja uudet taksit rupeavat olemaan aika isokokoisiakin ulkomitoiltaankin jo.
Ei siinä kuule kerkiä rupattelemahan kun suuuuuri vastuu painaa taksikuskia perkeles.
Että elä kehtoo arvostella enempää ethän.
Kyllä asiaa puhut niistä pihoista. Vanhuksille suunnitellut asumistot varsinkin, liikuntavaikeuksia kun on, pitäisi hakea ovelta.(Myös omaisena, ei ainoastaan taksien)
Esim. Latokartanonk:n asunnot Ojoisilla, pihatiet kapea,auto mahtuu mutta vanhus ja rollaattori rämpii lumihangessa kapeasti aukeavan oven raosta???? (kylmä, liukkaus pakottaa lähemmäksi ovea noudon)
No se ajotaito, tuskin se kenelläkään on täydellinen, virheitä sattuu taksikuskillekin, eikö vaan. Aina on parantamisen varaa.
Mutta alkuperäiseen kommenttiin ajatus; keskustelu on kaksisuuntaista; asialliseen keskusteluun uskon saatavan asiallista jutustelua myös taksissa.
Keskimäärin pari kertaa kuussa Hämeenlinnan taksia käyttävänä olen saamaani palveluuni tyytyväinen. Ystävällistä ja asiallista ovat sanat joilla kuvaisin taksikuskien palvelua. Olen usein vielä matkustanut koiran, joskus jopa kahden, kanssa ja myös silloin olen saanut erittäin hyvää kohtelua.
täällä on kyllä takseilla niin kovat hinnat että kyllä kaikilla on oikeus olla tyytyväinen myös palveluun!
Asiallinen käyttäytyminen takaa myötätuulta.
Ei palveluammattilainen ole mikään kaatopaikka.
Kävelkää Vätykset! Ei siel kuiteskaa nuo välimatkat nii pitkii oo. Ja HML:set on tunnetusti ylipainoisii liikalihavia hanhia joten pikku liikunta tekee vaan hyvää teille!
Onko siis Hämeenlinnan eri hinnat kuin muualla Suomessa...?
Kaikkialla Suomessa taksit ajavat saman liikenneministeriön vahvistaman taksan mukaan.