*Piitu*

Millainen käytäntö on sillon kun lapsella (6kk) on nuha (vuotaa hieman kirkasta räkää ja yskii lähinnä öisin) neuvolaan menon kanssa? Voiko viedä vai pitääkö aika siirtää etteivät muut saa tartuntaa?
1159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ainakin minulle sanottin niin kun kysyin neuvolasta. Oli kuulemma hyvä vaan, niin näkee samalla, onko muuta, ku nuhaa jne. Pidä sylissä odotushuoneessa ja älä anna leikkiä nlan leluilla, ni ei jää pöpöt muhimaan sinne odotushuoneesen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuhanenä ja neuvola kirjoitti:

Millainen käytäntö on sillon kun lapsella (6kk) on nuha (vuotaa hieman kirkasta räkää ja yskii lähinnä öisin) neuvolaan menon kanssa? Voiko viedä vai pitääkö aika siirtää etteivät muut saa tartuntaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu