kaasarin kiinitäminen

noniin nytten on taas pulma. Miten saa helpoiten tomoseen kawasakiin kaasarin paikoileen vaikka kuikna vääntää se ei mee sinne paikoileen mutta se tuli kyllä ihan hyvin ulos sieltä voisiteko antaa vinkei miten sen saisi mahdolisiman helposti paikoileen
7819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vastatkaa tähän viestiin

Äänestä

Tyrkkää vähän silikonisprayta niin johan menee...

Äänestä
  • et saa kaasaria kirittyä, vaikka vedät klemmarin päät yhteen

    Äänestä

Jos siinä on sellainen kuminen imukaula niin auttaa paljon jos lämmität sitä ensin ihan vaikka hiustenkuivaajalla. Ja kai kiristys klemmari on täysin auki.?

Äänestä
  • ite jouduin tossa mun yamahassa tekeen niin ku se väli oli niin ahdas, otin tahäkin yläpään auki ja sillä sai tarpeeks tilaa kun sitä ilmanputsarin puolen kurkkua veti taaksepäin. oli aika jäykkää kamaa ku oli kylmässä ollu :-D

    Äänestä

  • endurokuski kirjoitti:

    ite jouduin tossa mun yamahassa tekeen niin ku se väli oli niin ahdas, otin tahäkin yläpään auki ja sillä sai tarpeeks tilaa kun sitä ilmanputsarin puolen kurkkua veti taaksepäin. oli aika jäykkää kamaa ku oli kylmässä ollu :-D

    saada ilmansuodatin koteloa taaksepäin jos ei muuten onnistu

    Äänestä

onko siinä kumikurkku?. jos on niin laita tavallista vaseliiniä ja voit lämmittää lisäksi hiukan kuumailmapuhaltimella, ei liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kawasaki kx kirjoitti:

noniin nytten on taas pulma. Miten saa helpoiten tomoseen kawasakiin kaasarin paikoileen vaikka kuikna vääntää se ei mee sinne paikoileen mutta se tuli kyllä ihan hyvin ulos sieltä voisiteko antaa vinkei miten sen saisi mahdolisiman helposti paikoileen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu