Harrikka

Kiinnostaisi tuo pikku H_D 883.Riittäisi minulle, onko luotettava peli ?
94200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

luotettava kuin muutkin HD:t. Eikun kaupoille vaan.

Äänestä

Älä ainakaan talveksi osta mitään pyörää. Harkitse keväällä uudestaan.

Äänestä

Se ois varmasti huolettoman hauska peli! Itte haaveilen vanhemmasta isosta mutta niissä tahtoo sitä puuhaa piisata.Pitäis vähän osata duunata niitten kans jos vanhan laittaa!

Äänestä

Kokemuksesta voin sanoa, että mukava laite. Ruokahalu kasvaa ja niinpä päivitys isompaan on tämän talven ohjelmassa.

Osta pois, kun löydät sopivan yksilön. Talven aikana on kiva ropailla kondikseen ja samalla odotella kevättä...

Äänestä

vähän vaikea sanoa mikä kellekin riittää, mut noita sporia saa kohtuuhintaan ja aika luotettavia pelejä.

Jos rahaa löytyy niin osta suoraan joku uudehko evo-koneinen softail, ei tarvitse vaihtaa vuoden päästä. Vanhempiakin BT:tä on paljon markkinoilla mut niiden kanssa ropailu on oma taiteen lajinsa, sinänsä mukavaa puuhaa sekin.

Äänestä
  • Spora on kyllä mitoiltaan niin pieni, että pitempi kuski saa ajaa sitä polvet suussa. Just luin MC-Nytt-lehdestä 883:n koeajon, ja siinä todettiin että pyörä on sopiva kaverille joka painaa n.45 kiloa ja jolla on pituutta ehkä about 150 cm. Pienuutta ja ahdasta ajoasentoa moitittiin myös Bike-lehdessä. Hyvää siinä on kone, joka on melko pirteä ruiskun ansiosta. Ps. 1200:n Spora on ihan yhtä snadi, isompaa siinä on vain kuutiotilavuus.

    Äänestä

  • Sepi kirjoitti:

    Spora on kyllä mitoiltaan niin pieni, että pitempi kuski saa ajaa sitä polvet suussa. Just luin MC-Nytt-lehdestä 883:n koeajon, ja siinä todettiin että pyörä on sopiva kaverille joka painaa n.45 kiloa ja jolla on pituutta ehkä about 150 cm. Pienuutta ja ahdasta ajoasentoa moitittiin myös Bike-lehdessä. Hyvää siinä on kone, joka on melko pirteä ruiskun ansiosta. Ps. 1200:n Spora on ihan yhtä snadi, isompaa siinä on vain kuutiotilavuus.

    Tätä kokohommaa liioitellaan. Ei se sporsteri mikään pieni ole .Piste. Nykyään kun kaikessa kaikki täytyy olla suurempaa, kauniinpaa ja tehokkaampaa, niin äkkiä unohtuvat perusasiat ja historia.

    Monkey Hondalla mennä painettiin pienenä, ja monet aikuisetkin sitä kokeilivat ja pystyi ajamaan. Ajeltiin vanhoilla britti-pyörillä. Maaseudulla vaarit ajavat yhä pappa-tuntskalla: ei ole koosta kiinni. Rautapää sporster oli akoinaan isoimpia ja nopeimpia pyöriä -60-70-luvuilla ja isot raavaat ukot niillä ajoi. Ei ihmisen fyysinen koko ole niistä ajoista miksikään muuttunut; ego kyllä.

    Summa summarun, kooltaan sportti kyllä riittää. Tankoja ja jalkatappeja saa siirrettyä tarpeen mukaan.

    Äänestä

näyttää olevan pari uutta seiskapätkä uralia myynnissä hintaan 4000 eur/kpl.
Ja tuo hinta rekisteröitynä, ural kääntää päät siinä missä H-D:kin ja kiinnostuneita pyörii jatkuvasti ympärillä (ei välttämättä hyvä asia).

Äänestä
  • Joo, samanlainen mylly pyörimään ton markkinoinnin suhteen: luodaan mielikuvia ja samantyyppinen brändi, niin voidaankin pistää Uralille kolminkertainen hinta. Tietysti parannetaan vähän laatua ja työnjälkeä muutenkin vielä, niin a vot!
    Muuten, taitaa Uralin customissa olla paremmat jarrut kuin H-D:ssä, oikein Brembot, ellen väärin muista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ensipyöräksi kirjoitti:

Kiinnostaisi tuo pikku H_D 883.Riittäisi minulle, onko luotettava peli ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu