kuinka auki .db

kuinka siis saan auki tiedoston jonka pääte/muoto on *.db?
5578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

johonkin tutumpaan muotoon.

Hakuun db to (TM)*

* Pistä TM:n tilalle, jokin tiedostomuoto, johon haluat db:n muuttaa.

Äänestä

Tiedostojen päätteet ovat aina 3-kirjaimisia, joten tarkista pääte uudelleen.

Äänestä
  • tuolta kuinka monta 1 tai 2 merkkistä päätettä löytyy
    http://filext.com/

    Äänestä

.db eli DataBase eli TIETOKANTA.

Äänestä

Microsoft Officen Accessilla. En ole varma onko Open Officessa tietokantaohjelmaa, mutta mahdollisesti myös sillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tepi88 kirjoitti:

kuinka siis saan auki tiedoston jonka pääte/muoto on *.db?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu