Todella törkeää ettei eilen näytetty ollenkaan montako plus- ja montako miinusääntä kukin sai...
Miksi äänimääriä ei kerrota?
Kiki
7623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletko kuullut liikesalaisuudesta? Ja näytetäänhän siinä prosentit äänimääristä.
Mitä salaista niissä määrissä muka olisi, tietäisi paremmin kuka on suosittu, ja kuka ei.
Toki taitava voisi laskea paljonko SUBtv saa rahaa noista, eli äänimäärä*0,75€ niin saadaan subin tulo...
lähetelty. Ennen kukaan mun kavereista ei oo jaksanu äänestää, mut nyt kaikki äänesti Karin jäävän taloon, koska Miran jääminen ois pilannu niiden mielestä koko ohjelman. BB on kyllä netonnu nyt ihan älyttömästi, mutta kaipa sitä voi sen puolesta äänestää, et saa viihdettä =)
Eihän niitä ole koko syksynä näytetty, ainoastaan prosentit, mikä johtunee siitä, että äänestäjiä on aika vähän.
Otaksun, että jos ääniä annettaisiin lukumäärällisesti paljon, niiden määrä ilmoitettaisiin, koska sillä olisi mainosarvoa (katsojia on paljon = ohjelman mainoskatkolla kannattaa esittää mainoksia = mainostajat innostuisivat ostamaan mainosaikaa).
Kyllä kaiken takana on raha, joka tietenkin on elinehto tv-kanavalle.
Tietäkksnei en kyllä niin väittänytkään, totsein vaan että viime sunnuntaina niitä ei näytetty...
eli kun kirjoitit "oli törkeää, ettei eilen näytetty..." tarkoittikin, "oli törkeää, ettei koskaan ole näytetty..."
Vai oliko se, ettei eilen näytetty äänimääriä törkeämpää kuin se, ettei viikko sitten...kaksi viikkoa sitten...kolme viikkoa sitten jne näytetty.
Oliko äänimäärien näyttämättä jättäminen vasta nyt törkeää, kun Mira tippui...
Jos se on ollut aina törkeää, niin eikö se muka olisi sitten ollut eilen, tai miksei olisi voinut sanoa että eilinen oli törkeää