että voi se "kansansuosikkikin"tippua...vaikka ei Mira mikään kansansuosikki ainakaan mun mielestä ollut. Perttuun verrattuna aivan erilaatua, huonompaa sellasta. Perttua kammettiin pois talosta koska siellä olevat snoppailijat eivät ymmärtäneet Pertun huumoria ja lopulta yrittivät ihan vaan suosikkia pois talosta. Miran kohdalla oli vähän toisin, Miran käytös oli alusta asti kummaa, lintukammo, äkillinen bi-seksuaaliksi julistautuminen, ylimielinen käytös muita kohtaan ym. ärsytti talon asukkeja. Miran läpi näki jo alussa muutama henkilö tuolla, esim. Kaarlo. No Kaarlo sai yleisön vihat mielipiteistään, mutta nyt luulen että moni huomasi asian jonka Kaarlo oli huomannut jo viikkoja sitten. Hyvä että Mira putosi, olisi ollut todella väärin jos hän olisi voittanut. Perttu on ollut voittonsa jälkeenkin esillä hyväntahtoisena ja iloisena tyyppinä. Näitä ominaisuuksia en Mirasta löytänyt ja siksi on oikein että tälläiset tyypit pistetään pois.
Talossa on jäljellä vain kaksi tyyppiä jotka ansaitsisivat voiton, Hanne iloinen hömelö ja Sari aito blondi suurella sydämmellä.
Talossa on jäljellä vain kaksi tyyppiä jotka ansaitsisivat voiton, Hanne iloinen hömelö ja Sari aito blondi suurella sydämmellä.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.