Tyhmiäkö

Elatusmaksut sovimme exän kanssa kahdestaan (laadimme paperin, jonka molemmat allekirjoitti).
Nyt olen miettinyt että voisiko käydä jonkun viranomaisen luona laatimassa kyseisen paperin ja laskettamassa elarit?
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

soita sille viranomaiselle, sitä varten ne ovat

Äänestä

Olen aikoinani toiminut samoin, eli ex:n kanssa sovimme elatusmaksun suuruuden ja liitimme itse laatimamme sopimuksen osaksi eropareita, joten tuomioistuin vahvisti samalla tuon elatussopimuksen kun erommekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselen kirjoitti:

Elatusmaksut sovimme exän kanssa kahdestaan (laadimme paperin, jonka molemmat allekirjoitti).
Nyt olen miettinyt että voisiko käydä jonkun viranomaisen luona laatimassa kyseisen paperin ja laskettamassa elarit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu