avainasiakas

Olen vieläkin Nordean avainasiakas vaikka asuntolainani viimeinen erä tuli maksettua 2004 syksyllä. Vaikuttaakohan siihen se että määräaikaistileilläni on katetta 28000,- ja rahastoissa 13000,-?

Nordeaa väitetään kalliiksi pankiksi, mutta minulla on henkilökohtainen pankkineuvoja ja palvelumaksuista en maksa mitään. Taitavat olla varattomampien huolia nuo kuukausittaiset maksut pankille?

T: Tatu 32-vuotta, TRE
3467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei taida olla _ihan_ noin paljoa tilillä jos olet ihan rehellinen...

Äänestä

Jaa. Kyllä minä ainakin Nordean avainasiakkaana joudun maksamaan mm. Solo-nettipankkitunnusten käytöstä jotakin pikkusummaa (en muista tarkkaan kun ei ole väliä) ja sama koskee Visa Electronia. Palvelumaksuja on siis myös avainasiakkaalla eli juttusi haiskahtaa. Luepa ne avainasiakasehdot tarkemmin, joko kusetat tai et tiedä mistä puhut.

Mutta siinä olen kanssasi samaa mieltä, että Nordea on pankki siinä missä moni muukin, ihan ok ja hlökohtainen pankkineuvoja on ihan jees ja vieläpä mukava henkilö, oli sitten mukava vaikka vain rahasta. Palvelumaksut ovat muutamia euroja kuussa, eipä nuo juuri tunnu, mutta niitä kuitenki ON. Entäpä mitä mieltä olet Avainasiakkaiden Ajassa-lehdestä?

T: CiTikka 30v, TurQ

Äänestä
  • Tosi hyvä lehti, paras lehti heti ankkarin ja hämiksen jälkeen. Turun Sanomia en lue.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tatu L kirjoitti:

Olen vieläkin Nordean avainasiakas vaikka asuntolainani viimeinen erä tuli maksettua 2004 syksyllä. Vaikuttaakohan siihen se että määräaikaistileilläni on katetta 28000,- ja rahastoissa 13000,-?

Nordeaa väitetään kalliiksi pankiksi, mutta minulla on henkilökohtainen pankkineuvoja ja palvelumaksuista en maksa mitään. Taitavat olla varattomampien huolia nuo kuukausittaiset maksut pankille?

T: Tatu 32-vuotta, TRE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu