Mulla on ihan järjetön vauvakuume. Esikoinen on kohta 8kk ja vauvakuume vaan pahenee. Järki pistää vielä kuumetta vastaan, mutta sisimmässäni olen jo antanut kuumeelle periksi. Uusi vauva saa tulla jos on tullakseen!:))
Mieskin on onneksi asiasta innostunut, mutta silti oli pakko tulla tänne purkamaan! Luulisi täältä saman henkistä porukkaa löytyvän. :)
Mieskin on onneksi asiasta innostunut, mutta silti oli pakko tulla tänne purkamaan! Luulisi täältä saman henkistä porukkaa löytyvän. :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meillä vajvaa 11kk ja sama homma. Vauva tulee kun on tullakseen. Kierto mulla on päin seiniä vielä viime raskauden jäljiltä mutta kyllä tuo pupuilu on vaan lisääntynyt ...vaikka ei muka tarkoituksella yritetäkkään :) Saas nähdä tärppääkö. Täytyy varmaan testailla jos parin päivän sisään ei kuukautisia kuulu. Vatsassa on ollu menkkamaista kipuilua jo viikon.
raskaana ollaan. Ajattelinkin etten voi olla näin vainoharhainen kun oireet ovat ihan samat kuin ekassakin raskaudessa. Nyt vaan mahaa kasvattelemaan!
meillä kaks lasta, ja mulla taas vauvakuume!!! nuorempi on vasta puoli vuotias, eikä isompikaan oo vasta ku 1v 7kk:tta. mies ei oikeen oo innostunu ajatuksesta, mutta enköhän minä sen saa suostuteltua =) pitää vaan koittaa jaksaa ainaki vuosi-pari oottaa ennen ku voi alkaa ees yrittään. kasvaa nuo pikkuset vähän isommiksi ja jos kävis vaikka töissä vähän aikaa, niin sais sitte paremmat äitiysrahat. mutta kyllä haluaisin vielä lisää lapsia! =)
Äsken tein testin ja olin varma että näyttää positiivista, mutta negatiivinenhan se oli! =( Esikoinen 9kk ja toista yritetty kesästä asti. Hieman haikee olo, tiiän et mahollisuudet saada toinen ilman menkkoi on aika olemattomat. Pitäis kait ottaa yhteyttä lääkäriin ja udella mikä niitä menkkoja pidättelee. Imetän vaa muutaman minuutin iltaisin...
Oireita on ollut, huonoo oloo, väsymystä/uupumusta, metallin makua suussa, yleensä en juo kahvii mut nyt tekee mieli ja tupakan savu on jotenkin miellyttävä, enkä tykkää tupakansavusta yleensä... Mieli tekee kepposia ku haluu tulla raskaaks niin kovin... =)
..lisätään noihin oireisiin mahakivut, huimaus ja et ihan ku ois yks aamu viikko sit ollu pieni punainen piste alushousuis... Isänpäiväks ois ollu kiva antaa pieni lahja mahaan käärittynä :o(