Mia vai Jani ulos sunnuntaina?

Markiisitar51

Inhokkilistan mukaan häätöpisteitä sais Mia ja Jani. Mitä mieltä ootte?

10

1366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mia ensikerralla

      näin se homma etenee..

      janin kannatusprosentti hieman yli 2%
      ja Mian hieman alle 2 %

      varjoäänestyksessä siis, turhat pois!

    • Niin.

      • vasta..

        Kari ja Mari kakko yhdessä..


      • vasta.. kirjoitti:

        Kari ja Mari kakko yhdessä..

        Nyt toivon jo jotain ihan muuta. 1 Perttu riittää. (Perttu oli muuten ihan hyvä, totuin häneen.) Äh, aktiivinen, massiivinen turkumollaus nyt kehiin. Uutisvuoto muuten hoi, siellähän Turkua on viimeksi parjattu, jotain sellaista nyt kehiin.


      • Åbossa
        apa66 kirjoitti:

        Nyt toivon jo jotain ihan muuta. 1 Perttu riittää. (Perttu oli muuten ihan hyvä, totuin häneen.) Äh, aktiivinen, massiivinen turkumollaus nyt kehiin. Uutisvuoto muuten hoi, siellähän Turkua on viimeksi parjattu, jotain sellaista nyt kehiin.

        iltapäivälehdessä luki tänään mitem joku nuori mies riehaantui ja riisui itsensä ilkosilleen Turussa kolmen naiskansanedustajan edessä, naiset vaan nauroi. Olikohan kyseessä innostunut Kaki fani.


    • ainakin mia

      ja sit joko jani tai kaki, kaki käy enempi muiden asukkaiden hermoille niin voivat antaa nimeämispisteet hälle

    • vaikka kaikki kerralla

      Joo, Mia tai Jani pois seuraavaksi. Sen jälkeen pois se kusi-Olli.

      • ...ensi tilassa. En kestä tätä pervoilua.
        Toisekseen, miten jo iltapäivälehdessä jo elokuussa kysyttiin "Onko tässä uusi Perttu"? Siis miksi joku ottaisi asiakseen kilpailun ratkaisun tällä tavoin etukäteen? Se on ihmisten manipulointia, jos mitä. Joku saattaa siis luulla, että Kaki on jo voittanut (jonkun varjoäänestyksen perusteella). Mutta en vaan nyt käsitä miksi pitäisi voittaa. Viime yönä en ensin oikein meinannut saada untakaan, kun pohdin käsittämättömällä tavalla näitä asioita.


    • miettimistä

      tossa edes on?

      Tietenkin Mia ulos, koska on paljon ärsyttävämpi kuin Jani ja itkee koko ajan joka asiasta.

    • Piitzu75

      Mia ulos ilman muuta... Nyt kaikki Miran kannattajat Janin taakse ja loppu pelissä HANNEN kannalle. Siis Hanne koko kisan voittoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      113
      3391
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      33
      1948
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      92
      957
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe